تاریخ انتشار : ۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۰
جالب است ۰
وزیر خارجه اتریش تأکید کرد که زمان در حال اتمام است و برخی مسائل مهم در زمینه احیای برجام همچنان باز و مبهم است.
همچنان مسائل مهم و مبهمی در مذاکرات احیای برجام وجود دارد
به گزارش بیان ما؛  "الکساندر شالنبرگ"، وزیر امور خارجه اتریش در گفتگویی با یک رسانه این کشور به مذاکرات برای احیای برجام پرداخته تأکید کرد که اگرچه آمریکا و ایران هنوز مستقیماً با هم گفتگویی نداشته‌اند اما تلاش قدرتمندانه هر دو طرف برای پیشبرد این مذاکرات را احساس می‌کند.
وی همچنین گفت: با این حال زمان در حال اتمام است و مسائل اساسی همچنان باز و مبهم است.
شالنبرگ همچنین با اشاره به اینکه اتریش از مدت‌ها قبل مبنای مذاکرات خوبی با ایران داشته است درباره بهبود سریع وضعیت دو زندانی اتریشی در ایران از این طریق ابراز امیدواری کرد.
"الکساندر شالنبرگ"، وزیر امور خارجه اتریش روز گذشته در بخش دیگری از سخنانش از اقدام دولت در برافراشتن پرچم اسرائیل بر فراز دفتر صدراعظمی و ساختمان وزارت امور خارجه به‌عنوان واکنشی به جنگ غزه حمایت کرده گفت: این یک علامت کاملاً آشکار همبستگی با اسرائیل با توجه به شلیک هزاران موشک از طرف گروه فلسطینی حماس به سرزمین‌های اشغالی بود.
وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: ما در عین حال خواهان یک راه‌حل دو‌دولتی و شرایطی هستیم که فلسطین و اسرائیل در آن بتوانند در صلح زندگی کنند.
وی اهتزاز پرچم اسرائیل بر فراز ساختمان‌های دولتی را علامت عدم همبستگی کشورش با فلسطینیان ندانست.
این اقدام اتریش علاوه بر انتقادهای خارجی با انتقادهای داخلی زیادی هم همراه بود.

رئیس جمهور سابق اتریش شدیداً به اهتزاز پرچم اسرائیل بر فراز ساختمان‌های دولتی و حمایت‌های یکجانبه وین از رژیم صهیونیستی در جنگ غزه انتقاد وارد کرد.
وی انتقاد شدیدی به برافراشته شدن پرچم اسرائیل بر فراز ساختمان‌های دولتی از جمله دفتر صدراعظم و وزارت امور خارجه در کشورش وارد کرده گفت: به‌جای اهتزاز پرچم بهتر بود در اروپا به‌دنبال متحد برای یک ابتکار عمل صلح قدرتمندانه اروپایی بودیم و روی مبنای سیاسی، اقتصادی و اخلاقی در این راستا کار می‌کردیم.
سباستین کورتس، صدراعظم اتریش و الکساندر شالنبرگ، وزیر امور خارجه اتریش روز جمعه گذشته و هم‌زمان با جنگ غزه، حملات موشکی نیروی مقاومت فلسطین، حماس را که برای دفاع از خود انجام می‌گرفت محکوم کرده با اعلام همبستگی با رژیم صهیونیستی پرچم‌های اسرائیل را بر فراز ساختمان صدراعظمی و وزارت امور خارجه برافراشتند.
حزب سبز اتریش هم به‌عنوان شریک صدراعظم در دولت ائتلافی هم انتقاد شدیدی به این مسئله وارد کرد و "اوا ارنست دتسیدزیک"، سخنگوی سیاست خارجی این حزب در این باره در گفتگو با یک رسانه چاپ این کشور گفت: اهتزاز پرچم رژیم دیگری که در یک جنگ احتمالی قرار دارد لازم نبود.
"نوربرت هوفر"، از سیاستمداران بلندپایه حزب آزادی اتریش هم به برافراشته شدن پرچم‌های رژیم صهیونیستی بر فراز دفتر صدراعظمی و وزارت امور خارجه اتریش انتقاد وارد کرده با اشاره به موضع بی‌طرفانه اتریش گفت: حالا این مسئله اهمیت دارد که از این بی‌طرفی حمایت شود و در اولویت قرار گیرد.
شالنبرگ در بخش دیگری از گفتگوی خود با رسانه اتریشی پیش‌بینی کرد که با فروکش کردن بحران کرونا و آغاز تابستان هجوم مجدد پناهندگان هم آغاز شود.
وی اعلام کرد: در زمان حاضر یک قرارداد جدید پناهندگی در اروپا در حال مذاکره است.
شالنبرگ گفت: تا زمانی که این معاهده مورد توافق قرار نگیرد بحث‌ها درباره مهاجران ادامه خواهد داشت.
وی تقسیم پناهندگان در اروپا را راه‌حل مسئله ندانست و گفت: این طور نمی‌تواند باشد که بخش بزرگی از اعضای اروپایی کاملاً این سیستم تقسیم را ترک کنند و به هیچ وجه کمک نکنند و تنها 5 تا 10 کشور از جمله اتریش بار پناهندگان را بر دوش کشند.
وزیر امور خارجه اتریش گفت: ما باید به حفاظت از مرزهای خارجی اروپا، مشارکت با کشورهای ترانزیتی و همکاری‌های توسعه‌ای با کشورهای مبدأ توجه کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنانش به مناسبات با روسیه پرداخته با اشاره به متشنج بودن روابط اروپا با این کشور گفت: اتریش همواره برای برقراری مذاکرات با مسکو تلاش می‌کرده است.
وی در عین حال گفت: اما نمی‌توان سلسله اقدامات تحریک‌آمیز را که مسکو علیه این اتحادیه به‌راه انداخته است نادیده گرفت.
  short_url/vdccm1qm.2bq0i8laa2.html
bayanema.ir/vdccm1qm.2bq0i8laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین