تاریخ انتشار : ۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۸
جالب است ۰
وزیر خارجه آمریکا از برجام به عنوان یکی از محور‌های دیدار دوجانبه با نخست وزیر رژیم صهیونیستی نام برد.
بلینکن: بایدن به حمایت از اسرائیل پایبند است
به گزارش بیان ما؛ بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا که به فلسطین اشغالی سفر کرده است، بعد از دیدار با یکدیگر، کنفرانس خبری مشترکی برگزار کردند.

نتانیاهو در این کنفرانس خبری، بیش از هر چیز از حمایت بی دریغ دولت جدید واشنگتن از رژیم صهیونیستی در تجاوز به غزه قدردانی کرد و مدعی شد این حملات که ۱۲ روز طول کشید؛ دفاع از خود بوده است!

وی در بخشی از ادعا‌های خود گفت ما نیاز داریم روند عادی سازی روابط با کشور‌های عربی را تقویت کنیم. نتانیاهو در ادامه گزافه گویی‌های خود افزود: اگر حماس آتش بس را نقض کند؛ ما به دفاع از خود پایبند هستیم.

در مقابل، بلینکن مدعی شد که حضورش در فلسطین اشغالی دلیلی بر تعهد و پایبندی آمریکا به تأمین امنیت اسرائیل و خاموش کردن بحران در قدس، کرانه باختری و بازسازی نوار غزه است.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه ادعا‌های خود افزود که بایدن به حمایت از اسرائیل پایبند است و از حق دفاع این رژیم از خود حمایت می‌کند.

وی همچنین مدعی شد که برای جلوگیری از بازگشت به خشونت باید از ساز و کار ارسال کمک به نوارغزه بدون بهره برداری جنبش حماس از آن، حمایت کرد.

بلینکن در نهایت گفت که درباره مذاکرات وین و بازگشت واشنگتن به برجام نیز با نتانیاهو رایزنی کرده است. short_url/vdccppqm.2bq0i8laa2.html
bayanema.ir/vdccppqm.2bq0i8laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین