تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۹
جالب است ۰
عضو ستاد علمی بررسی واکسن کوو ایران برکت گفت: مردم ایران اصلا نگران کمبود واکسن نباشند، زیرا دوز دوم واکسن را می‌توانند از واکسن‌های ایرانی استفاده کنند و این مساله شامل تمام واکسن‌ها می‌شود.
مردم نگران مرحله دوم تزریق واکسن نباشند؛ برکت بزنند / تهیه واکسن در دنیا راحت نیست، اما ما داریم
به گزارش بیان ما؛ مینو محرز، عضو ستاد علمی بررسی واکسن کوو ایران برکت  درباره کمبود واکسن‌های خارجی گفت: مردم ایران اصلا نگران کمبود واکسن نباشند، زیرا دوز دوم واکسن را می‌توانند از واکسن‌های ایرانی استفاده کنند و این مساله شامل تمام واکسن‌ها می‌شود و مطالعات این قضیه تمام انجام شده است یعنی تمام واکسن‌هایی که تزریق می‌شوند می‌توااند در مرحله دوم ویروس کشته شده بگیرند.

وی در خصوص مصرف اضطراری واکسن برکت بیان کرد: همان موقع که نتایج علمی واکسن کوو ایران برکت اعلام شد گفتم که باید همانگونه مجوز مصرف اورژانسی فایزر هم داده شد مجوز اورژانسی برکت نیز داده شود و توصیه من هم این است حتما زودتر اقدام شود.

محرز گفت: واکسن برکت هیچ عارضه‌ای ندارد و یک میلیون دوز نیر آماده است و در این بازاری که تهیه واکسن راحت نیست ما می‌توانیم به راحتی واکسیوناسیون را دنبال کنیم و کمیته کشوری واکسیناسیون برنامه ریزی‌های اجرای داوطلبانه را انجام می‌دهد، اما مساله مهم آماده بودن کارخانه واکسن سازی ایران است.

ستاد علمی بررسی واکسن کوو ایران برکت درباره برخی اظهارنظر‌هایی درباره علمی نبودن واکسن ایرانی برکت عنوان کرد: ما مقاله علمی مرحله اول را منتشر کردیم و مرحله دوم هم در تقریبا آماده است به زودی منتشر می‌شود و مرحله سوم ما نیز هنوز تمام نشده که مقاله در مورد آن منتشر شود. short_url/vdcbzabz.rhbs9piuur.html
bayanema.ir/vdcbzabz.rhbs9piuur.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین