تاریخ انتشار : ۱ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۳
جالب است ۰
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) با اشاره به ظرفیت داخلی برای تولید واکسن کرونا گفت: ظرفیت تمام نخبگان ایرانی برای تولید واکسن کوو ایران برکت به‌کار گرفته شد.
تا پایان پاییز برای کل ایران واکسن کرونا تولید می‌کنیم/ در توزیع واکسن هیچ دخالتی نداریم
به گزارش بیان ما؛  محمد مخبر‌دزفولی در حاشیه بازدید رئیس مجلس شورای اسلامی از شرکت تولید واکسن کوو ایران برکت با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) از ابتدای شیوع کرونا با تولید ماسک و دیگر اقلام مورد نیاز کشور در شرایط تحریمی وارد میدان شد، اظهار داشت: در تولید واکسن کار بسیار جدی و فنی زیادی انجام شد.

وی افزود: ظرفیت‌های نخبه کشور برای تولید واکسن به‌کار گرفته شد و از 6 مسیر کار تولید واکسن را با حمایت از نخبگان دنبال کردیم.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) با بیان اینکه همه مسیرهای تولیدی که برای واکسن دنبال شد در زمان حاضر به کشت انسانی رسیده است، اضافه کرد: تمام تست‌های انسانی واکسن کرونا  داخلی انجام شده است ‌و این واکسن‌های تولید داخل از مزیت‌های بالایی به‌نسبت دیگر واکسن‌های تولیدشده برخوردار است.
وی با ابراز اینکه "به‌نظر من ما می‌توانیم تا پایان پاییز کشور را کاملاً از لحاظ واکسن تأمین کنیم"، ادامه داد: این واکسن با قابلیت‌هایی که دارد می‌تواند به کشورهای همسایه که متقاضی هستند صادر شود.
مخبر با اعلام اینکه "تا موقعی که تزریق واکسن تمام مردم کشور را تمام نکرده‌ایم، حتی یک واکسن صادر نمی‌شود"، ادامه داد: در مورد این موضوع مصمم هستیم و به هیچ وجه اجازه چنین کاری داده نمی‌شود.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام با بیان اینکه "در توزیع واکسن هیچ دخالتی نداریم"، اضافه کرد: هدف ما فقط تولید و رفع نیاز داخل است و در این زمینه تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم.
وی با ابراز اینکه طی دو الی سه ماه آینده هر واکسنی که مورد نیاز باشد در بازار داخلی برای مصرف وجود خواهد داشت، اظهار کرد: واکسن‌های تولید داخلی با تنوع مختلف در اختیار مردم قرار می‌گیرد و برخی از واکسن‌ها با درصد بالایی از لحاظ تأثیرگذاری در کشور تولید می‌شود.
  short_url/vdcfjede.w6dv0agiiw.html
bayanema.ir/vdcfjede.w6dv0agiiw.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین