تاریخ انتشار : ۱۳ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۰
جالب است ۰
کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ثبت بین‌المللی ۱۶۴ اختراع حمایت کرد.
۱۶۴ اختراع ایرانی بین‌المللی شد
به گزارش بیان ما؛  به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تا کنون بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ درخواست برای دریافت حمایت ثبت اختراع به کانون ثبت پتنت ایران ارسال شده که از این میان پس از ارزیابی محتوایی ۳۶۴ پرونده مورد تایید قرار گرفته است.
 
کانون با حمایت بیش از ۹۰ درصدی خود از مخترعان آن‌ها را در مسیر سخت ثبت بین‌المللی اختراع در ادارات معتبر حمایت می‌کند. مسیری هموار برای ورود محصولات فناورانه به بازار‌های جهانی.


آمریکا، اتحادیه اروپا، کانادا و چین کشور‌هایی هستند که کانون ثبت اختراع بین‌المللی را در آن‌ها انجام می‌دهد. ثبت بین‌المللی دارای اهمیت بالایی است. پتنت یک اختراع ثبت شده است هر فردی با تلاش و خلاقیت ذهن خود اختراع خلق می‌کند و می‌خواهد که تمام حقوق مادی و معنوی آن را برای خود داشته باشد و از سوی دولت‌ها یک سیستم حمایتی به وجود آمده است که فرد می‌تواند اختراع خود را به پتنت تبدیل کند و آن را به ثبت برساند.


در واقع پتنت یک قانون است که مانع دزدیده شدن ایده می‌شود، وقتی که یک اختراع پتنت دریافت می‌کند مخترع مالک آن پتنت می‌شود و بعد از گذشت محدودیت زمانی تعیین شده حق ساخت و استفاده و فروش اختراع در اختیار عموم قرار می‌گیرد.


کسانی که حق پتنت دارند در صورت نیاز می‌توانند مالکیت خود را به فرد دیگر بفروشند. ثبت کردن اختراع به عنوان پتنت اجباری نیست.


با توجه به نقش مالکیت معنوی ابداعات و اختراعات، در ترغیب جامعه مخترعین، پژوهشگران، شرکت‌های خلاق و دانش‌بنیان به انجام تحقیقات، بیشتر، معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در این حوزه اقدام به ایجاد یک زیرساخت اساسی کرد.


کانون پتنت ایران با حمایت این معاونت ایجاد شد تا از مخترعین و مالکیت معنوی آن‌ها حمایت کند. ثبت مقدار پتنت بین‌المللی یکی از نشانه‌های پیشرفت کلی زیست‌بوم نوآوری کشور محسوب می‌شود. به تازگی آمار میزان ثبت بین‌المللی پتنت کشور منتشر شده است و ۱۶۴ اختراع، به ثبت رسیده است.
  short_url/vdcf1ede.w6devagiiw.html
bayanema.ir/vdcf1ede.w6devagiiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین