تاریخ انتشار : ۱۷ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۱
جالب است ۰
فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: دو بیمارستان سیار تخصصی سپاه به صورت آماده در سیستان و بلوچستان مستقر خواهد شد تا با اعلام نیاز از سوی دانشگاه های علوم پزشکی عملیاتی شوند.
۲ بیمارستان سیار تخصصی در سیستان و بلوچستان مستقر می‌شود
به گزارش بیان ما؛ سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور در نشست بررسی وضعیت کرونا در سیستان و بلوچستان که با حضور استاندار و فرماندهان نظامی و انتظامی استان برگزار شد، اظهار داشت: دو بیمارستان سیار تخصصی سپاه به صورت آماده در سیستان و بلوچستان مستقر خواهد شد تا زمانی که شرایطی ویروس کرونا بدتر و تغییر پیدا کرد با اعلام نیاز از سوی دانشگاه علوم پزشکی عملیاتی شوند. باید تلاش و پروتکل‌های را رعایت کنیم تا کمترین آسیب در این پیک به مردم برسد.

وی ادامه داد: از هفته گذشته که در خدمت شما در سیستان و بلوچستان بودم با شروع قرمز بودن منطقه و پیک سوم کرونا فرمانده بهداری نیروی زمینی سپاه دعوت شد که به منطقه بیایند و قریب یک هفته است که ایشان در منطقه حضور دارند و از نزدیک و ضعیت را بررسی کردند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه افزود: با مسئولان اصلی سیستان و بلوچستان و مسؤولان سلامت جلسات مختلفی برگزار شد؛ بیمارستان‌های تخصصی سیار ما در کشور به لحاظ تجربه استثنا هستند و در نقاط مختلف بویژه در این استان طی سال‌های گذشته به منطقه آمده و خدمات به مردم ارائه کردند.

وی بیان کرد: بیمارستان‌های سیار ما بیمارستان‌های تخصصی هستند که همه در حالت آماده‌باش قرار دارند و هر چند بیمارستانی که نیاز باشد از یک تا ۱۰ بیمارستان سیاری که ما آماده داریم به سیستان و بلوچستان اعزام می‌شود.

سردار پاکپور ادامه داد: بیمارستان‌های سیار یک فرایند دارد که با توجه به نوع درمان و رسیدگی به این ویروس که شرایط خاص خود را دارد فرآیندش نیز با سایر موضوعات متفاوت است.

وی ادامه داد: البته تاکنون به این شکل بوده که هر زمان در یک استان و شهرستان مشکلی ایجاد می‌شده بلافاصله از طریق وزارت بهداشت و درمان از فرماندهی نیروی زمینی سپاه درخواست بیمارستان صحرایی می‌شد و ما هم دستور اعزام بیمارستان را صادر می‌کردیم.

فرمانده نیروی زمینی سپاه بیان کرد: ۲۰۰ نفر پزشکیار طی دو روز آینده از مناطق مختلف به سیستان و بلوچستان اعزام می‌شوند و به کمک بیمارستان‌های استان می‌آیند.

وی ادامه داد: هم‌اینک شرایط به گونه‌ای است که کادر درمان به لحاظ پیوستگی درمان و مشکل این ویروس خسته می‌شوند و کادر درمان هم محدود هستند ما حاضریم از کادر درمان خودمان در عقبه به این منطقه بیاوریم.

سردار پاکپور تصریح کرد: طرح شهید «سلیمانی» هم هر زمانی که از سوی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اعلام نیاز شود فعال‌تر خواهد شد اگر نیاز به زیرساخت‌های بیشتری هم باشد کمک ما این است که زیر ساخت بیشتر ایجاد شود تا نگرانی نسبت به این موضوع وجود نداشته باشد.

وی افزود: همچنین سه پایگاه واکسیناسیون از سوی نیروی زمینی سپاه در سیستان و بلوچستان ایجاد شده و حتی اگر بیشتر نیاز باشد ما این آمادگی را داریم که پایگاه را افزایش دهیم.

فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: بالاخره تمام سیستم بهداری ما در خدمت شماست ما ۱۲ سال است که در سیستان و بلوچستان وقتی شرایط آن آارام هم بود حضور داشتیم و بیمارستان‌های سیار ما در این استان برپا شده است. طبق آمار دو میلیون و ۴۰۰ هزار نفر خدمات طی سال‌های گذشته در سیستان و بلوچستان ارائه شده است.

سردار پاکپور اظهار داشت: هم‌اکنون آمادگی کامل داریم علاوه‌بر این بیمارستان‌ها که از فردا در استان مستقر می‌شوند بیمارستان‌های دیگری نیز ایجاد کنیم و هر زمان که رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اعلام کردند این بیمارستان‌ها پای کار هستند اینها بیمارستان‌های تخصصی و توانمندی هستند که تجربیات بالایی دارند. short_url/vdccesqm.2bq4s8laa2.html
bayanema.ir/vdccesqm.2bq4s8laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین