تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۹
جالب است ۰
شبکه خبری «سی‌ان‌ان» اعلام کرد که سخنرانی اخیر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا بدترین سخنرانی ریاست جمهوری او بود که ادعاهای نادرست بسیاری را مطرح کرد.
سی‌ان‌ان: موضوع افغانستان بدترین سخنرانی ریاست جمهوری بایدن بود
به گزارش بیان ما؛  شبکه خبری سی‌ان‌ان با انتقاد از اظهارات رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی اخیرش درباره افغانستان نوشت که بایدن درحالی توافقنامه دولت ترامپ با یک گروه شبه‌نظامی را الزام‌آور می‌داند که این توافقنامه مشروط بر قطع روابط طالبان با القاعده و آغاز گفت‌وگوهای واقعی صلح بود.
این گزارش افزود: بایدن مدعی است که از این پس «زلمی خلیلزاد» معمار توافقنامه قطر به سختی برای یافتن یک راه‌حل سیاسی بین دولت افغانستان و طالبان کار خواهد کرد اما طی 3 سال گذشته اقدامات خلیلزاد منجر به تامین صلح نشده است.
شبکه خبری سی.ان.ان ادامه داد: مذاکرات صلح با طالبان به رهبری خلیلزاد منجر به واگذاری مناطق زیادی از افغانستان به طالبان شده است.
این رسانه آمریکایی همچنین با اشاره به اظهارات بایدن درباره خروج از افغانستان، چنین اقدامی را در راستای منافع استراتژیک این کشور دانست.

سی‌ان‌ان گفت: بایدن درحالی به خبرنگاران می‌گوید که تصرف افغانستان توسط طالبان بسیار بعید است که جامعه اطلاعاتی آمریکا درباره وقوع چنین احتمالی هشدار می‌دهد.
رئیس جمهور آمریکا همچنین مدعی شد که هیچ تشابهی بین خروج آمریکا از افغانستان و ویتنام نمی‌بیند، درحالی که براساس گزارش‌ها برنامه‌ریزان نظامی آمریکا مشغول ایجاد طرحی برای تخلیه فوری سفارت آمریکا در کابل درصورت وقوع تهدیدات احتمالی هستند.
  short_url/vdcbz5bz.rhbwwpiuur.html
bayanema.ir/vdcbz5bz.rhbwwpiuur.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین