تاریخ انتشار : ۲۳ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۳
جالب است ۰
بازی‌های المپیک توکیو پس از یک سال تعویق و در شرایط شیوع ویروس کرونا از اول تا ۱۷ مرداد ماه برگزار می‌شود.
اولین ورزشکار ایرانی در توکیو "که به مصاف حریفان می‌رود" کیست؟
به گزارش بیان ما؛  بازی‌های المپیک توکیو پس از یک سال تعویق و در شرایط شیوع ویروس کرونا از اول تا ۱۷ مرداد ماه برگزار می‌شود. کاروان ایران با ۶۶ ورزشکار در ۱۶ رشته ورزشی در این رویداد شرکت می‌کند.
نخستین ورزشکار ایرانی که رقابت خود را در بزرگترین آوردگاه ورزش جهان آغاز می‌کند، نازنین ملایی، قایقران ۲۹ ساله کشورمان در قایق روئینگ است. وی جمعه ۲۳ جولای (اول مرداد) از ساعت ۸:۳۰ به وقت محلی کار خود را در مرحله گروهی روئینگ یک نفره زنان آغاز می‌کند و نخستین خبر در مورد نتایج ورزشکاران کشورمان در المپیک توکیو، به نام این ورزشکار ثبت خواهد شد.
ملایی مسابقات خود را در اسکله فارست در نزدیکی توکیو برگزار می‌کند. محل اسکان قایقرانان در دهکده بازی‌ها نیست و در محلی در همین اسکله اسکان دارند.
اما پیش‌بینی در خصوص اینکه آخرین خبر منتشر شده در المپیک توکیو مربوط به کدام ورزشکار است، کار سختی است. در بعد از ظهر ۱۶ مردادماه این مسابقات مرتضی قیاسی و محمد حسین محمدیان در کشتی آزاد و اوزان ۶۵ و ۹۷ کیلوگرم باید مسابقه دهند. مرحله رده‌بندی و فینال این مسابقات نیز در همان روز انجام می‌شود.
اما در کاراته ایران دو ورزشکار دارد که هر دو از شانس‌های کسب مدال برای کشورمان هستند. عصر روز پایانی حمیده عباسعلی و سجاد گنج‌زاده در اوزان ۶۱+ کیلوگرم زنان و ۷۵+ کیلوگرم مردان در سالن نیپون بودوکان به مصاف حریفان خواهند رفت. به این ترتیب احتمالا پرچم آخر در دستان یک مدا‌ل‌آور خواهد بود.
  short_url/vdcdn905.yt0jo6a22y.html
bayanema.ir/vdcdn905.yt0jo6a22y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین