تاریخ انتشار : ۲۷ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۱
جالب است ۰
کمتر از یک هفته دیگر به شروع المپیک باقی مانده و حالا هیجان شروع این دوره عجیب و غریب بازی‌ها به اوج خود رسیده است.
نقش روس‌ها برای پلنگ ایرانی/ رقیب حسن‌یزدانی در توکیو فقط تیلور آمریکایی نیست
به گزارش بیان ما؛ حالا آرام آرام کشورهای حاضر در بازی‌های توکیو ورزشکاران خود را در دهکده بازی‌ها مستقر می‌کنند که البته گروه اول کاروان ورزشی ایران هم امروز در دهکده بازی‌ها مستقر می‌شود اما شاید مثل همیشه و شاید هم بیشتر همیشه نگاه‌ها به سوی کشتی ایران است تا دلاوران تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی راهی توکیو شوند.

اوضاع کاروان به نحوی است که شاید تنها شانس مدال از دل همین کشتی بیرون بیاید و از بین 11 دلاوری که در ترکیب کشتی آزاد و فرنگی که در توکیو قرار است پرچم ایران را بالا نگه دارند، یک نفر سرآمد است و شاید همه نگاه‌ها به سوی او باشد. آن یک نفر هم حسن یزدانی است؛ پسر شایسته ایرانی که طلای ریو را در کارنامه دارد و حالا می‌خواهد برود و طلای دوم را به دست بیاورد تا به تنها یل تاریخ کشتی ایران تبدیل شود. خیلی‌ها یزدانی را بی‌رقیب می‌دانند و خیلی‌ها هم تیلور را تنها رقیب او اما واقعاً دلاور ایران فقط یک رقیب دارد؟ دیوید تیلور آمریکایی به واسطه دو پیروزی که مقابل یزدانی کسب کرده حالا هم به عنوان تنها رقیب حسن مطرح است اما این کشتی‌گیر آمریکایی در دو سال گذشته هرگز محک جدی نخورده و معلوم نیست که در توکیو چه وضعیتی دارد اما با این حال باید به واسطه عملکرد گذشته‌اش او را رقیب یزدانی دانست اما آیا می‌شود از کنار نام آرتور نایفونف روس به راحتی گذشت؟

نایفونف روس در سال 2019 و مسابقات قهرمانی جهان به حسن یزدانی باخت و به دیدار رده‌بندی رفت و برنز را کسب کرد. از آن موقع تا حالا دو بار قهرمان اروپا و دو بار هم قهرمان روسیه شده تا در 24 سالگی در اوج قدرت وارد مسابقات شود. این کشتی‌گیر قلدر روسی در سال 2017 قهرمانان جوانان جهان شده و سال 2018 نقره امیدهای جهان را کسب کرد که در آن فینال هم به کامران قاسمپور باخت.

به نظر می‌رسد نباید خیلی روی نتایج سال 2019 با این کشتی‌گیر روس خیلی حساب کرد. آن موقع نایفونف روس 22 ساله بوده و حالا پخته‌تر شده و حتماً در این مدت هم سعی کرده کشتی‌های یزدانی را آنالیز کند و حالا اظهارت اخیر رشید سعدالله‌اف که گفته با آرتور درباره کشتی یزدانی بارها حرف زدیم، نشان از برنامه‌ریزی تزارها برای حسن یزدانی دارد.
پرت کردن حواس یزدانی با مطرح کردن نام تیلور در مصاف احتمالی با این کشتی‌گیر روس شاید کار را برای یزدانی بسیار سخت کند. او قهرمان جام یاریگین هم هست و حتماً با برنامه به المپیک می‌آید اما اینکه چقدر روی توانایی او حساب شده و تا چه اندازه کار شده نامشخص است.

حسن یزدانی شاه ماهی کشتی ایران است و افتخارات بی‌بدیلی را کسب کرده و حتماً در توکیو افتخار آفرین خواهد بود اما باید حساب شده جلو رفت. اینکه مدام در جامعه القا شود که او در توکیو بی‌رقیب است و می‌تواند راحت مدال طلا را بگیرد فقط به لحاظ روانی دلاور کشتی ایران را به هم می‌ریزد. نتیجه مسابقه کشتی روی تشک مشخص می‌شود و در المپیک‌ها هم هر اتفاقی ممکن است رخ بدهد.

گاهی کسانی قهرمان می‌شوند که کمتر کسی به آنها توجه می‌کند، چرا که به لحاظ روانی در آرامش بوده و بعضی مواقع هم افرادی که همه مدال طلا را برای آنها کنار گذاشته بودند، بازنده بزرگ نام می‌گیرند. شاید بهترین مثال هم کشتی یزدانی با انور گودویف روس در المپیک ریو باشد. جایی که کشتی‌گیر روسیه همه مدعیان قهرمانی در المپیک از جمله جردن باروفس، جبرئیل حسن اف و بکزاد عبدالرحمن را شکست داد و در فینال هم شش بر صفر از حسن یزدانی که آن موقع 20 سال هم بیشتر نداشت، جلو افتاد اما در پایان مسابقه بازنده نام گرفت. short_url/vdcfe1de.w6dctagiiw.html
bayanema.ir/vdcfe1de.w6dctagiiw.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما