تاریخ انتشار : ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۲
جالب است ۰
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: ما با برکت اختلاف نظری نداریم. واکسنی که تولید و تحویل می‌شود، دو هفته زمان نیاز دارد تا ارزیابی‌ آن در آزمایشگاه‌های مرجع غذا و دارو به اتمام برسد.
با برکت اختلاف نظر نداریم/می خواهند افکار عمومی را مشوش کنند
به گزارش بیان ما؛ محمدرضا شانه ساز رئیس سازمان غذا و دارو  در خصوص اظهارات ضد و نقیض درباره واکسن برکت و تولید آن گفت: کسانی‌که در صنعت واکسن و دارو کار کرده‌اند، می‌دانند که وقتی خط تولید فرآورده جدیدی راه اندازی می‌شود، هماهنگ شدن همه ابعاد تولید به ویژه در واکسن سازی به زمان نیاز دارد، دوستان برنامه ریزی کردند، زیرساخت هایی ایجاد شده و نیاز به هماهنگی میان اجزای مختلف داریم.

وی ادامه داد: ما با برکت اختلاف نظری نداریم. واکسنی که تولید و تحویل می‌شود، دو هفته زمان نیاز دارد تا ارزیابی‌ آن در آزمایشگاه‌های مرجع غذا و دارو به اتمام برسد. برکت اعلام کرده است که تاکنون ۵ میلیون دوز تحویل داده‌ است، سازمان غذا و دارو میزانی را که ارزیابی کرده مجوز مصرف می دهد و میزان ارزیابی شده تزریق می شود و مابقی در انبار دانشگاه‌های علوم پزشکی می ماند.

او افزود: ممکن است افرادی که از بیرون این اعداد را می‌شنوند، تصور کنند که اعداد باهم تناقض دارد، اما تناقضی وجود ندارد، بلکه زنجیره ای که در زمینه تولید، تایید و مصرف واکسن وجود دارد، اعداد مختلفی دارد. جالب و نگران‌کننده اینجاست که کسانی این مباحث را مطرح می‌کنند که می‌دانند داستان چیست و دانسته می‌خواهند، افکار عمومی را دچار تشویش کنند؛ امیدوارم با این توضیحات نگرانی مردم برطرف شود. short_url/vdcgz797.ak9qz4prra.html
bayanema.ir/vdcgz797.ak9qz4prra.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین