تاریخ انتشار : ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۵
جالب است ۱
پاسخی به چند نیاز ایران امروز و فردا
تعاونی های دانش بنیان 
به گزارش بیان ما دنیا به سوی نوآوری و خلاقیت پیش رفته است. شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها با عرضه مدل های اقتصادی جدید و علمی به یک یا چند نیاز انسان ها در جوامع محلی یا ملی و حتی بین المللی پاسخ هایی متناسب و بهره ورانه ارائه می کنند. 
از این رو فرایندهایی برای تقویت این روندها طراحی شده است. یکی از این فرایندهای بسترساز برای ایده یابی تا پردازش آن در مسیر ثروت آفرینی و در سطحی بالاتر حل مسائل امروز و پیشگیری از آسیب ها، مسائل و بحران های فردا، طراحی و اجرای ساختارهایی قانونمند است که کارکرد آن شناسایی استعدادها همراه با تقویت و هدایت نوآوری و خلاقیت بازیگران اکوسیستم کارآفرینی باشد. در ایران معاونت علمی و فناوری در دولت، بنیاد ملی نخبگان، صندوق نوآوری و شکوفایی، پارک های علم و فناوری، مراکز رشد و کارآفرینی، شتاب دهنده ها، خانه های خلاقیت و نوآوری، از جمله متولیان و سیاست گذارانی هستند که در دو دهه اخیر موفق شده اند در حوزه های مختلف به زیست بهتر انسان ها کمک کنند. در همین راستا در بخش تعاون هم مجموعه ای راه اندازی شده که در نظر دارد به تقویت این رکن از اقتصاد ملی که مردم محور است، توجه بیشتری داشته و بستر ساز بروز یا ظهور طرح های نوینی باشد در مسیر تحول فرهنگ تعاون در کشور ایران و پس از آن در منطقه جغرافیایی غرب آسیا. 
تعاونی های تولیدی، توزیعی و خدماتی که اتحادیه های تخصصی خود را نیز تشکیل داده اند می توانند با راه اندازی واحد خلاقیت و نوآوری نسبت به دریافت ایده و ارائه آن به مراجع حمایتی از مزایای دریافت مشاوره و آموزش تخصصی تا دراختیار داشتن راهنما و مربی برای ارائه مدل اقتصادی جدید و ثبت آن برخوردار شده، وارد اکوسیستم کارآفرینی کشور و منطقه، قاره و حتی جهان شوند. 
در دولت نهم و با پی جویی دکتر محمد عباسی وزیر تعاون، طرح تعاونی های دانش بنیان مصوب شد و پس از تشکیل آن توسط نخبگان علمی، در حال حاضر اتحادیه تعاونی های دانش بنیان با عضویت در اتاق تعاون، فعالانه نسبت به افزایش اثر بخشی این نوع شرکت ها در اقتصاد ملی در تدارک و تدبیرند. short_url/vdciuvav.t1azr2bcct.html
bayanema.ir/vdciuvav.t1azr2bcct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما