تاریخ انتشار : ۱ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۱۶
جالب است ۰
کلماتش از جنس اشک، افکارش از عنصر حکمت و غم‌هایش همه، شیرین و پشت به دنیا و تماما رو به آخرت بود.
سوگنامه رحیم‌پور ازغدی در بدرقه علامه محمدرضا حکیمی
به گزارش بیان ما،  استاد حسن رحیم‌پور ازغدی به مناسبت درگذشت علامه محمد رضا حکیمی در کانال تلگرامی خود نوشت: حکیمی بزرگ رفت. استاد علامه محمدرضا حکیمی ، نظریه پرداز بزرگ شیعی معاصر که اصالت عقل محمدی ص را با شور عدالت علی ع درآمیخت و صلابت حسین ع را درعاشورای معرفتی صادق آل محمدص برسردست گرفت، و یک عمر با تک تک ضربان قلبش ، فرج مهدی عج را انتظار کشید و درگوش یک نسل ، میراث "عقلانیت، عدالت و معنویت" قرآنی را زمزمه کرد و تا آخرین نفس، از کفایت معارف اهل بیت ع و از ضرورت عدالت بی ریا گفت و بهر آنچه گفت ، عمل کرد و عابد،زاهد و مجاهد ماند،
امشب ساعتی پیش به محضر مولایش رفت.هنوز که عطر خون عاشورا درمشام ماست بدرقه اش میکنیم تا در کربلای۱۴۰۰ به آخرین شهید کاروان توحید برسد.
سوگنامه رحیم‌پور ازغدی در بدرقه علامه محمد رضا حکیمی
درپناه خداست آنکه عمری بنام خدا به حقوق خلق اندیشید. کلماتش از جنس اشک ، افکارش ازعنصرحکمت و غم هایش همه ،شیرین و پشت به دنیا وتماما رو به آخرت بود. واژه نامه عدالتخواهی را چنان هنرمندانه غنی سازی کرد که شرر بجان اساطیر اشرافیگری افکند. محمد رضا حکیمی مصداقی از ( موتوا قبل ان تموتوا ) بود، پیش از مرگ طبیعی ، با مرگ حقیقی خو گرفت و این روزهای آخر در انتظار ولی عصر عج و فرشته مرگ ، دربستر احتضار نیز دائم الطهاره بود.
خدایش بپذیرد که عمری همخواب کتاب وقلم بود ودر محراب تفکر ، باعشق خدا و شفقت برخلق زیست. مراسم تجهیز و خاکسپاری استاد پس از انتقال پیکرایشان به مشهد از سوی موسسه الحیات و بازماندگان اعلام میگردد.
منبع:مشرق
short_url/vdceov8v.jh8zoi9bbj.html
bayanema.ir/vdceov8v.jh8zoi9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما