تاریخ انتشار : ۱۴ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۳
جالب است ۰
کاروان پارالمپیک کشورمان بازی‌های 2020 توکیو را با دو مدال طلای شگفت انگیز به پایان رسید و بهترین نتیجه تاریخ را رقم زد.
نتایج کامل ورزشکاران ایران در پارالمپیک توکیو/ 12 طلا، 11 نقره و یک برنز؛ رکوردی که شکسته شد + جدول
به گزارش بیان ما؛  روز یازدهم از بازی‌های پارالمپیک توکیو در حالی به پایان رسید که کاروان ایران به چهار مدال دیگر دست یافت و در مجموع با کسب ۲۴ مدال در این دوره از مسابقات، به کارش پایان داد.
در روز یازدهم، تیم ملی والیبال نشسته در فینال بازی‌های پارالمپیک برابر روسیه قرار گرفت و موفق شد با نتیجه ۳ بر ۱ به پیروزی برسد. ایران با این قهرمانی، یک مدال طلای دیگر کسب کرد و به قهرمانی‌هایش در پارالمپیک ادامه داد.
در مسابقات دوومیدانی، سجاد محمدیان در پرتاب وزنه صاحب مدال نقره شد. همچنین صادق بیت سیاح در پرتاب نیزه دوم شد و مدال نقره ماده F۴۱ را از آن خود کرد.
پایان کار درخشان کاروان سردار دلها/ ۲۵ مدال خوش رنگ برای ایران
در تکواندو و در وزن مثبت ۷۵ کیلوگرم، اصغر عزیزی اقدم با غلبه بر حریفانش راهی فینال شد و با نمایشی عالی در فینال پیروز شد و مدال طلای دیگری را برای کاروان ایران به ارمغان آورد.
اما کاروان ایران در روز پایانی دو ناکامی را هم تجربه کرد. تیم میکس تیروکمان ایران متشکل از زهرا نعمتی و غلامرضا رحیمی از رسیدن به فینال بازماند و در ادامه دیدار رده بندی را به چین واگذار کرد تا ایران یک مدال را از دست بدهد.
همچنین رایحه شهاب که با شکست مقابل گل‌جونوی نایمووا از ازبکستان و پیروزی مقابل دانیلا آندریا مارتینز مارسیکال از مکزیک و رجایی آکرماش از مراکش به دیدار رده‌بندی وزن ۵۸+ کیلوگرم مسابقات تکواندوی بانوان بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو راه یافته بود، برای دستیابی به مدال برنز با ایمی تروسدیل از بریتانیا روبه‌رو شد. شهاب در این رقابت که در سالن تکواندوی مجموعه ماکوهاری مسه برگزار شد با نتیجه ۳۱ بر ۴۱ تن به شکست داد و به مدال برنز پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو نرسید.
پایان کار درخشان کاروان سردار دلها/ ۲۵ مدال خوش رنگ برای ایران
در فینال مسابقات قایقرانی ۲۰۰ متر انفرادی پارالمپیک توکیو در ماده KL۳ شهلا بهروزی راد نماینده کشورمان با هفت ورزشکار از کشورهای دیگر رقابت کرد و در نهایت به عنوان هفتم رسید.
در مسابقات پرتاب وزنه F۳۴ سیامک صالح فرج زاده نماینده کشورمان با حریفان خود به رقابت پرداخت. این ورزشکار در نهایت با پرتاب ۱۰ متر و ۸۰ سانتیمتر در رده ششم قرار گرفت.
ناکامی‌ها همچنین دامن تیم تیراندازی را هم گرفت. ساره جوانمردی در فینال رقابتهای تپانچه ۵٠ متر p۴ مختلط کلاس SH۱ به عنوان هفتم رسید و سمیرا ارم در مرحله مقدماتی حذف شد.
پایان کار درخشان کاروان سردار دلها/ ۲۵ مدال خوش رنگ برای ایران
به این ترتیب پرونده کاروان ایران با کسب ۲۴ مدال در شانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک بسته شد و مشخص شدن جایگاه نهایی کشورمان در این بازی‌ها در گرو اتمام کامل مسابقات و نتایج سایر کشورها است.


برنامه و نتایج کامل ورزشکاران ایران در پارالمپیک توکیو
برنامه و نتایج کامل ورزشکاران ایران در پارالمپیک توکیو
زمان: ۴ شهریور
رشته ورزشکار- تیم نتیجه
بسکتبال با ویلچر ایران - استرالیا باخت ۳۹-۸۱
زمان: ۵ شهریور
پاراتیروکمان محمدرضا زندی ششم
پاراتیروکمان فرزانه عسگری دوازدهم
پاراتیروکمان زهرا نعمتی سوم
پارادوچرخه سواری مهدی محمدی دهم
پاراتیروکمان علی‌سینا منشا زاده چهارم
پاراتیروکمان رمضان بیابانی دوم
پاراتیروکمان غلامرضا رحیمی اول
بسکتبال با ویلچر ایران - آمریکا باخت ۴۱-۶۵
پاراوزنه‌برداری امیر جعفری نقره
زمان: ۶ شهریور
پاراتیروکمان علی‌سینا منشا زاده پیروزی ۱۴۳-۱۳۰
پاراتیروکمان رمضان بیابانی پیروزی ۱۴۳-۱۳۰
پرتاب وزنه سامان پاکباز پنجم
والیبال نشسته ایران - آلمان پیروزی ۳ بر صفر
بسکتبال با ویلچر ایران - الجزایر پیروزی ۸۱ - ۴۷
پاراوزنه برداری روح الله رستمی طلا
پرتاب نیزه امان الله پاپی نقره
زمان: ۷ شهریور
بسکتبال با ویلچر ایران - بریتانیا شکست ۶۹-۷۵
پاراتیروکمان فرزانه عسگری پیروزی ۱۴۰-۱۳۴
پرتاب وزنه علیرضا مختاری نقره
پاراتیروکمان (میکس کامپوند) فرزانه عسگری - رمضان بیانی چهارم
پاراجودو وحید نوری طلا
پاراجودو محمدرضا خیرالله طلا
پاراوزنه برداری سیدحامد صلحی پور نقره
زمان: ۸ شهریور
پاراتیراندازی رقیه شجاعی ششم
پاراتیروکمان فرزانه عسگری حذف
پرش طول امیر خسروانی طلا
پاراوزنه برداری سامان رضی برنز
بسکتبال با ویلچر ایران - آلمان باخت ۵۳ - ۵۶
پاراتیروکمان محمدرضا زندی چهارم
پاراوزنه برداری منصور پورمیرزایی نقره
پرتاب دیسک الناز دارابیان پنجم
پرتاب وزنه مهدی اولاد طلا
پرتاب وزنه نورمحمد آرخی ششم
والیبال نشسته ایران - برزیل پیروزی ۳ - صفر
زمان: ۹ شهریور
پاراتیروکمان علی‌سینا منشا زاده حذف
پاراتیروکمان رمضان بیابانی نقره
پاراتیراندازی ساره جوانمردی طلا
پاراتیراندازی سمیرا ارم هفدهم
پرتاب نیزه هاشمیه متقیان طلا
دوچرخه سواری مهدی محمدی یازدهم
والیبال نشسته ایران -چین پیروزی ۳ - صفر
زمان: ۱۰ شهریور
پرتاب نیزه سعید افروز طلا
پاراتیراندازی رقیه شجاعی ۳۹
پارادوومیدانی وحید علی نجیمی پنجم
زمان: ۱۱ شهریور
پاراتیروکمان زهرا نعمتی طلا
پرتاب دیسک مهدی اولاد نقره
پرتاب دیسک نورمحمد آرخی ششم
پاراکانو اسلام جاهدی صعود به نیمه نهایی
پاراکانو شهلا بهروزی صعود به نیمه نهایی
بسکتبال با ویلچر ایران - کره جنوبی نهم
پرتاب وزنه علی اصغرجوانمردی چهارم
پرتاب نیزه علی پیروج نقره
والیبال نشسته ایران - بوسنی پیروزی ۳ - صفر
زمان: ۱۲ شهریور
جاده استقامت مهدی محمدی به خط پایان نرسید
پاراتیروکمان غلامرضا رحیمی حذف
پاراتکواندو مهدی پوررهنما نقره
پرتاب نیزه حامد امیری طلا
زمان: ۱۳ شهریور
تیراندازی سمیرا ارم سی و چهارم
تیراندازی ساره جوانمردی هفتم
پرتاب وزنه سیامک صالح ششم
پاراکانو اسلام جاهدی نهم
پاراکانو شهلا بهروزی هفتم
پاراتیروکمان زهرا نعمتی - غلامرضا رحیمی چهارم
والیبال نشسته ایران - روسیه طلا
پاراتکواندو اصغر عزیزی اقدم طلا
پاراتکواندو رایحه شهاب چهارم
پرتاب نیزه صادق بیت سباح نقره
پارادوومیدانی سجاد محمدیان نقره
 
  short_url/vdchkqn6.23niqdftt2.html
bayanema.ir/vdchkqn6.23niqdftt2.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما