تاریخ انتشار : ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۳
جالب است ۰
مدیرکل آژانس بین‌الملی انرژی اتمی ابراز امیدواری کرد که از طریق گفت‌وگوی مستقیم، همکاری‌محور و سازنده با دولت جدید ایران مسائل مورد اختلاف دو طرف حل و فصل شود.
امیدواریم از طریق گفتگو با ایران مسائل مورد اختلاف حل و فصل شود
به گزارش بیان ما؛  «رافائل گروسی»، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در آغاز نشست شورای حکّام به مسئله ایران نیز پرداخت و در صحبت‌هایی گفت: امیدواریم که مسائل مورد مناقشه با ایران حل شود. مسائل مورد مناقشه را هفته آینده در وین با معاون رئیس جمهور ایران بررسی خواهیم کرد.
گروسی همچنین مدعی شد: نمی‌توان صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران را تضمین کرد؛ چرا که این کشور دلایل وجود آثار اورانیوم را توضیح نداده است. موضوع اورانیوم بر توانایی آژانس در اطمینان‌بخشی به جامعه بین‌المللی در مورد صلح‌آمیز بودن برنامه ایران تأثیر می‌گذارد.
وی در عین حال با اشاره به سفر اخیرش به تهران و دیدار با مقامات کشورمان ابراز امیدواری کرد که از طریق گفت‌وگوی مستقیم، همکاری‌محور و سازنده با دولت جدید مسائل مورد اختلاف دو طرف حل و فصل شود.
گروسی درباره احتمال صدور قطعنامه و اتخاذ موضع تند علیه ایران در نشست شورای حکام گفت که این مساله در حوزه اعضای شورا است.
مدیرکل آژانس تلویحا نیاز به صدور قطعنامه را با توجه به توافق با ایران غیرضروری دانست و افزود که او تمام اطلاعات را در اختیار شورای حکام قرار داده تا جایی برای گمانه زنی نباشد، فرصت تصمیم‌گیری داشته باشند و اقدام بعدی خود را سبک سنگین کنند.

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شب گذشته نیز پس از بازگشت به وین مذاکرات با مقامات ایران را در جریان سفرش به تهران، سازنده خواند و گفت که دو طرف در مسیر خوبی در راستای حل اختلاف نظرها حرکت می‌کنند.
  short_url/vdciu5av.t1ap52bcct.html
bayanema.ir/vdciu5av.t1ap52bcct.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین