تاریخ انتشار : ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۹
جالب است ۰
وزیر کار، امکان ایجاد سالانه یک میلیون شغل را به طور کامل شدنی و عملیاتی دانست و در مورد قرارداد‌های موقت کار و سفید امضا، گفت: بیش از ۳۵ نوع ارتباط استخدامی داریم و معاونت روابط کار وزارتخانه موظف شده که ساماندهی لازم را انجام دهد.
تبدیل وضعیت کارمندان غیررسمی در دستور کار وزارتخانه
به گزارش بیان ما؛ حجت الله عبدالملکی با بیان اینکه به عنوان دبیر شورای عالی اشتغال کشور در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف به پیگیری وعده دولت در مورد ایجاد سالانه یک میلیون شغل هستیم، گفت: برنامه ریزی مناسب برای ایجاد ستاد فرماندهی اشتغال را مورد توجه قرار دادیم و شروع به کار کردیم و همه دستگاه‌ها و عناصر تعیین کننده در حوزه اشتغال در این رویداد حضور دارند.

وی ادامه داد: به دنبال این هستیم که پلتفرم ملی برای ایجاد اشتغال ایجاد کنیم به گونه‌ای که همه دستگاه‌هایی که در حوزه اشتغال موثر هستند بتوانند ایفای نقش کنند؛ این کار در حال انجام است و در ماه‌های آینده خبر‌های خوبی از آن به مردم می‌رسد.

عبدالملکی امکان ایجاد سالانه یک میلیون شغل در کشور را به طور کامل شدنی و عملیاتی دانست و افزود: امیدواریم بتوانیم در سال ۱۴۰۱ گام‌های بلندی در این رابطه برداریم.

این عضو کابینه دولت سیزدهم با بیان اینکه بر اساس مفاهیم و تعاریف بین المللی بیکار به کسی گفته می‌شود که حتی یک ساعت در هفته شغل نداشته باشد، گفت: اشتغال ناقص شامل شاغلانی است که کمتر از ۳۹ ساعت در هفته مشغول کار باشند البته ما فردی که بیش از ۲۴ ساعت کار انجام دهد را شاغل می‌دانیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد قرارداد‌های موقت کار و سفید امضا، گفت: یکی از برنامه‌های ما تبدیل اشغال غیررسمی به رسمی و ساماندهی نظام‌های قراردادی است، زیرا بیش از ۳۵ نوع ارتباط استخدامی داریم و معاونت روابط کار وزارتخانه موظف شده که ارزیابی و ساماندهی لازم را در دستور کار قرار دهد البته نیازمندی‌های کارفرما‌ها و پیمانکاران هم باید لحاظ شود، زیرا نیازمندی‌های ویژه‌ای دارند که قواره‌های قراردادی مشخصی را می‌طلبد.

وی یادآور شد: به دنبال ساماندهی و حرکت به سمت اشتغال رسمی هستیم و اشتغال رسمی هم یعنی اشتغالی که بیمه داشته باشد. short_url/vdcj8yeo.uqexmzsffu.html
bayanema.ir/vdcj8yeo.uqexmzsffu.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین