تاریخ انتشار : ۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۲
جالب است ۰
ذوالفقاری گفت: خوشبختانه با سرعت گرفتن روند واکسیناسیون سراسری در کشور روند فوتی‌ها و مبتلایان به بیماری کرونا در کشور کاهش جدی پیدا کرده و بایستی همین روند مدیریت بیماری با دو مولفه رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی و همراهی مردم در مساله واکسیناسیون تا مهار کامل این بیماری تداوم داشته باشد.
با گسترش واکسیناسیون، روند فوتی‌ها و مبتلایان کاهش جدی داشته است
به گزارش بیان ما؛ حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور و رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا در هشتاد و یکمین جلسه این کمیته که با حضور نمایندگان دستگاههای ذی ربط در محل وزارت کشور برگزار شد با اشاره به اینکه خوشبختانه با سرعت گرفتن روند واکسیناسیون سراسری در کشور روند فوتی ها و مبتلایان به بیماری کرونا در کشور کاهش جدی پیدا کرده است؛ گفت: بایستی همین روند مدیریت بیماری با دو مولفه رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی و همراهی مردم در مساله واکسیناسیون تا مهار کامل این بیماری تداوم داشته باشد.

معاون وزیر کشور با اشاره به در پیش بودن ایام تعطیلات در کشور گفت: باید با روش های اقناعی این موضوع در سطح جامعه تبیین شود که افزایش سفر و مسافرت ها باعث گسترش بیماری می شود و برای همین با توجه به روند مناسب مدیریت بیماری کرونا در کشور، نباید تعطیلات پیش رو به محلی برای افزایش بیماری در کشور تبدیل شود.

وی در همین خصوص گفت: باید با همان خط رنگ بندی شهرها که سفر به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است؛ اجازه ورود مسافرین به شهرهای قرمز و نارنجی داده نشود.

ذوالفقاری درخصوص مراسم معنوی اربعین و ۲۸ ماه صفر هم گفت: مبنای برگزاری مراسم و عزاداری ها پروتکلهای مصوب ایام ماه محرم است و در این خصوص ستادهای استانی مدیریت بیماری کرونا در چارچوب همان پروتکل ها نسبت به مدیریت بیماری اهتمام داشته باشند.

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با تاکید بر این موضوع که تمام تلاش و برنامه با هدف کنترل موج بعدی بیماری است؛ گفت: دغدغه مجموعه ارکان تصمیم گیر بر این است که دچار پیک بعدی بیماری در کشور نشویم. short_url/vdcc1eq4.2bq0i8laa2.html
bayanema.ir/vdcc1eq4.2bq0i8laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما