تاریخ انتشار : ۱۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۶
جالب است ۰
وزیر امورخارجه روسیه در اظهاراتی از لغو تحریم‌های غیرقانونی علیه ایران و مذاکرات برجام سخن گفت.
لاوروف: جامعه بین‌الملل در انتظار لغو تحریم‌های غیرقانونی علیه ایران است
به گزارش بیان ما؛ حساب کاربری توییتر وزارت امورخارجه روسیه در سریلانکا بخشی از سخنان «سرگئی لاوروف» وزیرخارجه روسیه را درباره تحریم‌های ایران و مذاکرات بر سر توافق هسته‌ای را منتشر کرد.
در این پیام به نقل از لاوروف آمده است: «جامعه بین‌المللی در انتظار لغو تحریم‌هاییست که غیرقانونی علیه ایران وضع شده است.»
وزیرخارجه روسیه در ادامه گفت: «ما تلاش برخی کشور‌ها برای پیونددادن حفظ برجام به امتیاز دادن تهران به برخی موضوعاتی که ربطی به برجام ندارند را بی‌معنی می‌دانیم.»

شب گذشته نیز منابع خبری سخنان «آنتونی بلینکن» وزیرخارجه آمریکا را در تماس تلفنی با لاوروف منتشر کردند. وزیر خارجه آمریکا در اظهار نظری متناقض و در حالی که دولت آمریکا به صورت یک‌جانبه از توافق برجام خارج شد، مدعی است که فعالیت‌های هسته‌ای ایران با توافق برجام ناسازگار است!
او در این تماس تلفنی گفت: «آمریکا و روسیه هردو خواستار اجرای متقابل توافق هسته‌ای ایران هستند، اما آنچه که ایران در برنامه هسته‌ای خود انجام می‌دهد، با پایبندی‌هایش در توافق هسته‌ای همخوانی ندارد.»
این در حالیست که به تازگی «میخائیل اولیانوف» نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین اعلام کرد که شرکت در مذاکرات احیای برجام در وین به خواست طرف‌ها و بر اساس تمایلاتشان بوده و نشانه‌ای از عدم تمایل تهران برای بازگشت به میز مذاکره وجود ندارد.
همچنین پیشتر «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا، نیز در سخنانی گفته است: «به عنوان یکی از هماهنگ‌کنندگان برجام، معتقدم تمام ما باید به اجرای کامل تعهداتمان در این توافقنامه بازگردیم که این به معنای بازگشت آمریکا به برجام و لغو تحریم‌ها در ازای پایبندی کامل ایران به تعهدات هسته‌ای خود است.»
  short_url/vdcbwabw.rhbszpiuur.html
bayanema.ir/vdcbwabw.rhbszpiuur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین