کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

وقوع زلزله 5 ریشتری در قلعه‌خواجه و تخریب صد در صدی

17 مهر 1400 ساعت 13:10

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵ ریشتر در عمق ۷ کیلومتری زمین، استان خوزستان حوالی قلعه‌خواجه را لرزاند که بر اثر آن حدود ۴۰۰ مسکن روستایی و عشایری ۱۰۰ درصد تخریب شدند.


به گزارش بیان ما،بامداد امروز (۱۷ مهر) زلزله‌ای به بزرگی ۵ ریشتر استان خوزستان، حوالی قلعه خواجه، را لرزاند و ساعت ۹:۳۵ نیز پس‌لرزه‌ای به قدرت ۴.۶ ریشتر رخ داد.
این زلزله باعث تخریب برخی منازل مسکونی و مصدومیت ۳ نفر تاکنون شده است و 400 مسکن روستایی و عشایری ۱۰۰ درصد تخریب شدند.
امرالله نوذری، فرماندار اندیکا، گفت: زمین‌لرزه ۵ ریشتری که صبح امروز مردم شهرستان اندیکا را از خواب بیدار کرد به چندین روستا از جمله سپیدار، نپی‌آباد، رگ رو، آبچنار، درب، فرگه، منطقه شاهزاده عبدالله، دهدیک، دشتگل و سرشط خسارت ۱۰۰ درصدی زد و گزارش‌های میدانی و مردمی نشان می‌دهند که خانه‌های ناامن روستایی در روستای صعب‌العبور رِپی نیز به‌صورت ۱۰۰ درصدی تخریب شده‌اند. 
او با بیان اینکه همچنین گزارش‌هایی از تخریب خانه‌ها در روستای دِهپیَک منطقه شیمبار و بخشی از روستاهای منطقه شاهزاده عبدالله و مدارس روستایی تاکنون دریافت شده است، افزود: برای ارزیابی میزان خسارت به این روستاها خواهیم رفت، ضمن اینکه با توجه به دریافت گزارش از روستاهای شهر قلعه خواجه، برای ارزیابی میزان خسارت در این روستاها و امدادرسانی به روستائیان از مرکز شهرستان اندیکا و استان درخواست بالگرد شده است.
 


کد مطلب: 85625

آدرس مطلب :
https://www.bayanema.ir/news/85625/وقوع-زلزله-5-ریشتری-قلعه-خواجه-تخریب-صد-صدی

بيان ما
  https://www.bayanema.ir