تاریخ انتشار : ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۵
جالب است ۰
یک ماجراجوی روس با وجود داشتن معلولیت توانست به دومین قله بلند جهان صعود کند.
فتح قله ماناسلو بدون پا!
به گزارش بیان ما ، به نقل از vesti، یک ماجراجوی روس به نام رستم نبیف، برای کسب عنوان اولین کوهنورد جهان به قله ۸۰۰۰ متری ماناسلو در هیمالیا که دومین قله بلند جهان است، صعود کرد.
در طول مدت این سفر ۳۴ روزه، رستم مسیر ۳۵ کیلومتری را با بیش از ۱۰۵ هزار ضربه تبر یخی برای ثابت نگه داشتن خودش، طی کرد. به عقیده کوهنوردان حرفه ای و با تجربه، او حتی قادر به کوهنوردی نبود چه رسد به فتح قله! اما خود رستم گفت که من خیلی به کار‌های خود فکر کردم و متوجه شدم که کاری غیر واقعی انجام داده ام، حتی نمی‌توانم باور کنم که قله را تا انتها پشت سر گذاشتم. من مجبور بودم ادامه دهم زیرا قبل از هر چیز به خودم و کسانی که به من ایمان داشتند قول داده بودم و مسئولیت بزرگی بر عهده من بود. این کار ماموریتی بود که من باید برای همه افرادی که مرا تماشا می‌کردند، انجام می‌دادم.

کوهنورد روسی
در راه رسیدن به قله خطراتی از جمله یخ‌های عمودی، شکاف‌هایی تا عمق ۵۰ متر و مناطق مستعد بهمن وجود داشت. جایی که هر کوهنورد باتجربه‌ای هم ممکن است نتواند آن را پشت سر بگذارد. رستم در طول ماجراجویی خود از مرز ۸۰۰۰ متر بالاتر از سطح دریا که در آن غلظت اکسیژن در هوا به شدت کاهش می‌یابد و تنفس بدون کپسول دشوار می‌شود، عبور کرد.

رستم رکورد دار
  short_url/vdccsmq4.2bqpi8laa2.html
bayanema.ir/vdccsmq4.2bqpi8laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین