تاریخ انتشار : ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۲
جالب است ۰
وزیر امور خارجه با اعلام حمایت کشورمان از گفت‌وگو و همکاری‌های منطقه‌ای به دور از مداخلات خارجی، گسترش همکاری بین کشورهای منطقه خصوصا ایران، عراق، سوریه و اردن را بعنوان عامل زمینه‌ساز برای شکوفایی بیشتر اقتصادی و برقراری ثبات در منطقه مورد تاکید قرار داد. 
گفت و گوی تلفنی امیر عبداللهیان با همتای اردنی
به گزارش بیان ما، وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگوی تلفنی خواست جمهوری اسلامی ایران در زمینه روابط دوستانه و برادرانه و همراه با احترام متقابل با کشورهای منطقه را تشریح و خواستار بهره مندی دو کشور از فرصت ها و امکانات اقتصادی و بازرگانی منطقه در مسیر ارتقا روابط فی‌مابین گردید.  
امیر عبداللهیان با اعلام حمایت کشورمان از گفتگو و همکاری های منطقه ای به دور از مداخلات خارجی، گسترش همکاری بین کشورهای منطقه خصوصا ایران، عراق، سوریه و اردن را بعنوان عامل زمینه ساز برای شکوفایی بیشتر اقتصادی و برقراری ثبات در منطقه مورد تاکید قرار داد. 
  وزیر امور خارجه کشورمان با حمایت از نقش تاریخی اردن در تولیت قدس شریف و سایر اماکن اسلامی و مسیحی در این شهر در برابر تلاش های رژیم صهیونیستی برای اعمال حاکمیت بر این اماکن، بر ضرورت مسئولیت پذیری همه کشورهای اسلامی در قبال مسئله فلسطین و قدس شریف و هم افزایی در زمینه اقدامات مشترک در مجامع بین المللی برای کمک به فلسطین تاکید کرد. 
دکتر امیر عبداللهیان همچنین دیدگاه جمهوری اسلامی ایران در خصوص رجوع به همه پرسی عمومی برای تعیین سرنوشت با حضور ساکنین اصلی فلسطین اعم از مسلمانان، مسیحیان و یهودیان، بعنوان تنها راه حل مسئله فلسطین را یاد آور شد و طرح های تحمیلی که حقوق ملت فلسطین را نادیده گرفته و موجب استمرار اشغالگری می شود را غیر قابل قبول دانست. 
ایمن الصفدی وزیر امور خارجه اردن نیز در این گفتگوی تلفنی روابط با جمهوری اسلامی ایران را برای اردن با اهمیت و مورد احترام خواند و با توجه به در گیری های موجود در منطقه، بر ضرورت تفاهم در چارچوب منافع جمعی تاکید کرد.  وی تروریسم و افراط گرایی را چالش مشترک کشورهای منطقه دانست.
    وزیر امور خارجه اردن همچنین موضوع فلسطین را مسئله اول در کشورش دانست و با اشاره به فداکاری های اردن در این زمینه بر لزوم تامین حقوق مردم فلسطین تاکید کرد.  وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و اردن در خلال این گفت‌وگوی تلفنی سلام مقامات عالیه دوکشور به طرف مقابل را ابلاغ کردند. short_url/vdcdk50j.yt0kn6a22y.html
bayanema.ir/vdcdk50j.yt0kn6a22y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین