تاریخ انتشار : ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۵
جالب است ۰
براساس نتایج کمیسیون مستقل عالی انتخابات عراق، «خالدسلطان هاشم» نامزد انتخابات استان نینوا با به دست آوردن ۴.۰۱۷ رأی حائز کسب آراء برای ورود به پارلمان این کشور شد.
راه یابی پسر وزیر دفاع صدام به پارلمان عراق
به گزارش بیان ما،  به نقل از شفق نیوز، خالد سلطان هاشم، پسر وزیر دفاع دولت صدام دیکتاتور سابق عراق موفق به کسب کرسی در پارلمان آینده این کشور شده است.  دادگاه فرجام خواهی فدرال عراق شکایت ارائه شده از سوی پسر وزیر دفاع نظام صدام را و بازگشتش برای شرکت در انتخابات را قبول کرده بود. 
سند رسمی امضا شده از سوی قاضی کاظم عباس نایب رئیس دادگاه فرجام خواهی موافقت دادگاه با بازگشت خالد سلطان هاشم به رقابت‌های انتخاباتی را نشان داد. این بعد از قبول اعتراض او نسبت به مشمول شدنش در تدابیر سازمان بازخواست و عدالت است.
  دادگاه اعلام کرد، هاشم هیچ گونه نسبتی با سازمان‌های سرکوب‌گر دوره صدام ندارد و شامل این تدابیر نیست. 
هاشم از نامزدهای حوزه ششم انتخابی استان نینوا است و از سوی کمیسیون انتخابات عراق کنار گذاشته شد زیرا مشمول تدابیر بعث زدایی بود.  سازمان بازخواست و عدالت در سال ۲۰۰۵ تاسیس شد که ماموریتش ممنوع الفعالیت کردن رهبران حزب بعث و بقایای نظام صدام در پست‌های دولتی و رسمی عراق بود.  پدر خالد پست‌های عدیده‌ای در نظام صدام داشت از جمله استاندار نینوا، رئیس ستاد ارتش و وزیر دفاع عراق در برهه زمانی از ۱۹۹۵ تا زمان سقوط صدام در سال ۲۰۰۳ بود. short_url/vdcexv8v.jh8nzi9bbj.html
bayanema.ir/vdcexv8v.jh8nzi9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما