تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۵
جالب است ۰
رهبر جریان صدر طی بیانیه ای اعلام کرد : ما مجددا نتایج انتخابات را رد و عنوان میکنیم ادامه آن صلح مدنی را به خطر می اندازد.
اعتراض احزاب شیعه به نتایج انتخابات عراق
به گزارش بیان ما،  به نقل از وبگاه عراقی «المرکز الخبری الوطنی»، چارچوب هماهنگ‌کننده احزاب‌ شیعی عراق در واکنش به بازشماری آراء بیانیه‌ای صادر کرد. 
در این بیانیه آمده است: «پیش از این اعلام کردیم که نتیجه اولیه انتخابات را بر ا ساس یک سری داده‌های فنی روشن نمی‌پذیریم.
سرگردانی و هرج‌و‌مرجی که در اعلام نتایج طی دو روز گذشته ملاحظه شده است و همچنین عدم  دقت در اعلام حقایق، عدم اطمینان ما را نسبت به اقدامات کمیساریای عالی انتخابات دوچندان کرده است و این مسئله موجب می‌شود که ما مجددا نتیجه اعلام شده را رد و عنوان کنیم که تداوم آن صلح مدنی را به خطر می‌اندازد.» 
مقتدی صدر رهبر جریان صدر در واکنش به این اعتراض احزاب شیعی عراق گفت: صلح مدنی در کشور من به خطر نخواهد افتاد.  وی در توئیتی نوشت: چیز جز حفظ جان مردم و حفظ کشور برایم اهمیت ندارد و دوست داشتن کشور از ایمان است. 
مقتدی صدر گفت: توصیه من حفظ خویشتنداری و ترجیح منافع عمومی بر منافع شخصی است.  رهبر جریان صدر اظهار داشت: ما به عنوان افرادی که در حال مقاومت در برابر اشغالگری، تروریسم و عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستیم، هرگز به ملت خود دست درازی نخواهیم کرد. 
مقتدی صدر گفت: ما در چارچوب قانون با فساد مبارزه می‌کنیم و به دنبال انتخاب نخست‌وزیری هستیم که نه شرقی باشد و نه غربی. short_url/vdcexo8v.jh8n7i9bbj.html
bayanema.ir/vdcexo8v.jh8n7i9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما