تاریخ انتشار : ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۶
جالب است ۰
در این گزارش به ۱۰ مورد از مرگ‌هایی می‌پردازیم که به علت بازی‌های کامپیوتری رخ داده‌اند.
10مورد از افرادی که به علت بازی‌های کامپیوتری جان خود را از دست دادند
به گزارش بیان ما ،بازی‌های کامپیوتری یا گیم ها‌ی کامپیوتری بسیار سرگرم کننده و تجربه‌ای لذت بخش هستند. اما به اشتباه برای برخی از افراد، از سرگرمی خارج شده و بسیار جدی میشود؛ و حتی گاهی ارزشی به اندازه زندگی (یا زندگی ها) پیدا میکند. با ما همراه باشید تا ۱۰ مورد از این افراد را که حین بازی‌های کامپیوتری جان خود را از دست داند یا جان کسی را گرفتند را بررسی کنیم.
۱۰- گریه مزاحم
در ۲۰۱۰ الکساندرا توبایاس در حال بازی کردن گیم معروف فیسبوک یعنی farmville بود. در حین بازی پسر ۵ ساله‌ی او به صورت مداوم در حال گریه کردن بود. الکساندرا در حین بازی خشمگین میشود و او را بلند کرده و به صورت خشونت بار تکان میدهد. به صورتی که او جان میدهد. بعد‌ها به همین دلیل الکساندرا به ۵۰ سال حبس محسوب میشود. بدون شک ۵۰ سال نمیتواند بازی خود را ادامه دهد.
بازی‌های کامپیوتری
۹- دزدی مجازی
یک گیمر از شانگ‌های کیو شانگ وی qiu chengwei در ۲۰۰۵ در یک بازی (legend of mir ۳) یک شمشیر مجازی را به یک بازیکن قرض داد؛ و زمانی که خواست شمشیر خود را پس بگیرد، متوجه شد که او شمشیر را به فردی دیگر فروخته بود.
او بعد‌ها به مرکز پلیس میرود تا این جرم را گزارش کند و پرونده شکایت باز کند، اما پلیس عنوان میکند که از آنجا که شمشیر یک شمشیر واقعی نبوده و مجازی بوده است، امکان شکایت وجود ندارد.
او به شدت خشمگین میشود و به خانه‌ی این گیمر میرود؛ و با او مواجه میشود. با این که از او عذرخواهی میکند و پیشنهاد میکند که در ازای پول او را ببخشد، اما کیو کوتاه نمی‌آید و او را با خنجر میکشد.
۸- سکته قلبی
در رتبه‌ی هشتم افرادی که به علت بازی‌های کامپیوتری جان خود را از دست دادند، سکته قلبی قرار دارد. یک گیمر از کره جنوبی به نام لیس یانگ سو در اثر سکته‌ی قلبی در یک کافی نت درگذشت. مشخص شد که او به صورت ۵۰ ساعت بدون توقف در حال بازی کردن star craft بوده است.
او به خاطر تاخیر در کار خود نیز اخراج شده بود و معشوق وی نیز او را به همین دلایل کاملا اشکار ترک کرده بود. او را به صورتی پیدا کردند، که در روی صندلی خود نشسته بود، هشیار بود، اما چشمان او بسته شده بود. بعد‌ها او در بیمارستان جان خود را از دست میدهد.
بازی‌های کامپیوتری
۷-جنون
در ۲۰۰۷ یک پسر هفده ساله به نام وارن لبلانک warren leblanc از انگلستان به نوعی بیش از حد وابسته‌ی بازی کامپیوتری به نام man hunt شده بود. بازی که به خاطر صحنه‌های به شدت خشونت آمیز خود بسیار بدنام بود و در بسیاری از کشور‌ها نیز ممنوع شده بود.
وارن تمایل داشت یکی از این خشونت‌ها را روی فردی امتحان کند. در نتیجه پسری سیزده ساله به نام استفان را قربانی میکند؛ و به قصد دزدی او را به سمت پارک محله میکشد و سپس با یک چکش او را به قتل میرساند.
۶- رقابت ناسالم
این داستان در روسیه اتفاق افتاده است. این اتفاق میان دو گیلد (گروه یا تیمی از پلیر‌ها که فعالیت‌های بازی در آنجا هماهنگ شده و به صورت تیمی پیش میرود) رقیب در بازی محبوب Lineage ۲ رخ میدهد.
جزئیات این اتفاق کاملا مشخص نیست، اما گویا که در نبردی آنلاین، یکی از آن‌ها شکست میخورد، و به جای این که اختلافات را به صورت آنلاین برطرف کنند، تصمیم میگیرند به صورت رو در رو در دنیای واقعی با یکدیگر مبارزه کنند.
رئیس یکی از این گیلد‌ها پسری ۳۳ ساله به نام آلبرت بود؛ که در این دعوا به شدت زخمی شد و در راه بیمارستان جان خود را از دست داد.
 بازی‌های کامپیوتری
۵- دنیا هم به اندازه بازی‌ها خشن است
دنیل پاتریک به والدین خود شلیک کرد چرا که آن‌ها نسخه‌ی بازی halo ۳ او را از وی گرفته بودند. وقتی در ۲۰۰۷ او تنها ۱۶ سال داشت، به صورت مخفیانه از اتاق خود بیرون میرود تا نسخه‌ای از این بازی را تهیه کند. والدین او با خبر میشوند و آن را از او میگیرند و مخفی میکنند، چرا که باور داشتند این بازی صحنه‌های خشونت آمیز زیادی دارد و برای او مناسب نیست.
بعد‌ها او به محل اختفای این بازی دست پیدا میکند و در کنار آن یک تفنگ که متعلق به پدر او بود را پیدا میکند. او تفنگ را بر میدارد و با آن به والدین خود شلیک میکند. مادر او سریعا جان میدهد. اما پدر با وجود این که شدیدا زخمی شده بود زنده میماند.
۴-ورود بدون اجازه
مرگ به علت ورود بدون اجازه در رتبه‌ی چهارم لیست افرادی که به علت بازی‌های کامپیوتری جان خود را از دست دادند، قرار دارد. دو پسرخاله ۱۷ و ۱۸ ساله به نام جیسون و دانیل، در گوآتملا به شهر میروند، آن‌ها در خانه‌ای در نزدیکی، یک نسخه‌ی بسیار کمیاب از این بازی را مشاهده میکنند. آن‌ها آنقدر مجذوب آن میشوند، که بدون توجه به قوانین و بدون اجازه وارد خانه میشوند. چیزی که صاحب خانه را خشمگین کرد و بدون درنگ به آن‌ها شلیک کرد. جیسون می‌میرد و دنیل به شدت زخمی میشود.
بازی‌های کامپیوتری
۳- اکس باکس
در ۲۰۰۸ تایرون اسپلمن، tyrone spellman، به علت قتل عمد دختر ۱۷ ماهه‌ی خود آلیا محکوم شد. تایرون یک گیمر بود؛ که گاهیتا ۷ ساعت مشغول بازی‌های کامپیوتری میشد. یک روز همسر او خواب بود و دختر او یکی از سیم‌های اکس باکس را کشید و باعث شد روی زمین بیافتد. تایرون خشمگین شد و به قصد مرگ او را زد و باعث شد جمجمه‌ی او بشکند و بمیرد. او بعد‌ها بیان کرد که به این علت خشمگین شده بود که این اکس باکس متعلق به برادر او بود و او پول کافی برای پرداخت خسارت آن را نداشت. او به ۲۲ الی ۴۵ سال حبس محکوم شد.
۲- خودکشی
پسر سیزده ساله به نام ژائو یی با پرش از یک ساختمان ۲۴ طبقه خودکشی کرد. والدین او یادداشت او را پیدا کردند، که به زبان کاراکتر world of Warcraft او نوشته شده بود؛ و بیان کرده بود که قصد دارد با خودکشی با سه دوست گیمر خود در دنیای دیگر ملاقات کند.
بازی‌های کامپیوتری
۱-بازی gta در دنیای واقعی
در ۲۰۰۳ پسری هجده ساله به نام دوین مور devin moore نام خود را در لیست ما ثبت کرد. چرا که او gta را به دنیای واقعی آورده بود. او بسیار مجذوب بازی محبوب grand theft auto شده بود؛ که بسیاری از فعالیت‌های غیرقانونی این بازی را در دنیای واقعی انجام میداد. او آن قدر در دنیای خیالی خود سیر میکرد، که وقتی سه افسر پلیس او را دستگیر کردند، او هفت تیر یکی از آن‌ها را برداشت و هر سه را به ضرب گلوله به قتل رساند؛ و از مرکز پلیس بیرون آمد و یک ماشین پلیس را دزدید و از صحنه جرم فرار کرد. او حین قتل بیان کرد “زندگی یک بازی کامپیوتری هست و شما هم یک روزی بالاخره باید جانتان را از دست بدهید»
بعد‌ها او دستگیر شد و به اعدام محکوم شد؛ و در همین حین خانواده متهم سعی کردند از شرکت سونی، مارکت محله و تمام دست اندر کاران فروش آن بازی شکایت کنند. short_url/vdchwzn6.23n-kdftt2.html
bayanema.ir/vdchwzn6.23n-kdftt2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما