تاریخ انتشار : ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۸
جالب است ۰
یک شرکت دانش بنیان مبدل‌های کاهنده ایزوله ولتاژ بالا را که در تجهیزات برقی و جریان مستقیم کاربرد دارد، ایران‌ساخت کرده است.
بومی‌سازی قطعه‌ای راهبردی و الکترونیکی در توسعه خودروهای هیبریدی
به گزارش بیان ما؛ به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مجتبی رحیم زاده مدیرعامل شرکت اروم الکترونیک کلان شهر از اهمیت مبدل‌های ولتاژ مستقیم در توسعه محصولات پیشرفته‌ای چون خودروهای هیبریدی گفت و ادامه داد: مبدل‌های جریان مستقیم به جریان مستقیم، مخصوص خودروهای هیبریدی مهم ترین محصول دانش بنیان تولید شده ای است که تا کنون در بازار ایران وجود نداشت، بنابراین برای رفع این نیاز فناورانه، متخصصان این شرکت دانش‌بنیان مبدل کاهنده ایزوله ولتاژ بالا را طراحی و تولید کردند.
 
کمک به صنایع تولیدکننده تجهیزات الکتریکی
حوزه کاربری این محصول دانش‌بنیان در زمینه برق و الکترونیک است که در ژنراتورها، خودروهای هیبریدی و دیگر تجهیزات مبتنی بر جریان مستقیم کاربرد دارد.
نمونه خارجی این محصول در حالی بدون پشتیبانی و از مبادی غیر رسمی عرضه می‌شود که نمونه ایران‌ساخت با  قیمت پایین وخدمات پس از فروش محصول و طراحی که طبق سفارش مشتری انجام گرفته است محصول ایرانی نسبت به مدل و نمونه خارجی خود خیلی ارزان تر است.
شرکت اروم الکترونیک کلان در مسیر اشتغال زایی و بهره مندی از نوآوری‌های دانش‌آموختگان جوان در عرصه تولید محصولات بومی، توانسته  برای ۴ نفر به صورت مستقیم و ۳ نفر غیر مستقیم اشتغال‌زایی کند.
مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان، صادرات محصولات بومی و دانش بنیان ایران‌ساخت را مستلزم حمایت‌ها از بازارسازی دانست و افزود: باید برای عرضه محصولات در عرصه‌های بین‌المللی برنامه‌ریزی صورت بگیرد و این امر  در گرو حمایت دولت و همچنین تسهیل و تسریع در مراحل متفاوتی از جمله استاندارد سازی است.
  short_url/vdcjaveo.uqemozsffu.html
bayanema.ir/vdcjaveo.uqemozsffu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما