تاریخ انتشار : ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۵
جالب است ۰
دبیر کل ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: بیش از ۱۰۰۰ تن موادمخدر در سال ۹۹ توسط ماموران ستاد مبارزه با موادمخدر در کشف از قاچاقچیان و سوداگران مرگ کشف و ضبط شد.
کشف بیش از ۱۰۰۰ تن موادمخدر در سال ۹۹/ ضرورت روز آمد شدن قوانین برای تمدید زمان نگهداری معتادان متجاهر
به گزارش بیان ما؛  نشست تخصصی روند برنامه تحول راهبردی مبارزه با موادمخدر و بررسی تحولات کشور افغانستان و پیامد‌های آن در عرصه مبارزه با موادمخدر امروز سه‌شنبه بیست و هفتم مهر ماه سال جاری با حضور مسئولان حوزه مبارزه با موادمخدر برگزار شد.

سردار اسکندر مومنی دبیر کل ستاد مبارزه با موادمخدر در این نشست تخصصی، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران با هر گونه جرمی در حوزه موادمخدر و قاچاق آن قاطعانه و صادقانه برخورد می‌کند.

وی تصریح کرد: بر اساس آمار‌های رسمی ۹۰ درصد تریاک، ۷۲ مرفین و ۲۰ درصد هروئین توسط جمهوری اسلامی ایران از قاچاقچیان و سوداگران موادمخدر کشف و ضبط می‌شود.

دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر اضافه کرد: در سال گذشته ۳۰۰۰ درگیری با قاچاقچیان و اشرار رخ داد و در عملیات‌های مختلف ۴ نفر از ماموران نیروی انتظامی شهید و بیش از ۱۰ نفر هم مجروح شدند.

سردار مومنی گفت: در سال گذشته هزار و ۱۰۷ تن انواع موادمخدر از قاچاقچیان کشف و ضبط شد.


سردار مومنی یادآور شد: تا سال ۹۷ در تهران ظرفیت نگهداری ۴۰۰۰ معتادان متجاهر را داشتیم و در حال حاضر این ظرفیت طی یک اقدام جهادی به ۱۶ هزار نفر رسیده است و مجموع معتادانی که در مراکز نگهداری می‌شوند، هم اکنون به ۱۲ هزار نفر می‌رسد.
وی تصریح کرد: تا کنون ۸۰ درصد معتادان متجاهر سطح شهر تهران از خیابان‌ها جمع‌آوری شده و در مراکز نگهداری می‌شوند و باید برای ۲۰ درصد باقی مانده در سطح خیابان‌های پایتخت فکری اساسی کنیم.
دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: قوانین حوزه نگهداری معتادان متجاهر باید روزآمد شوند و دوره درمانی فعلی که یک تا ۳ ماه و حداکثر تمدید یک دوره است باید تغییر کند چرا که در کشورهای دیگر حداقل زمان درمان معتادان متجاهر دو سال است قوانین این حوزه باید به روز شود.
  short_url/vdcfemdc.w6dv0agiiw.html
bayanema.ir/vdcfemdc.w6dv0agiiw.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین