کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

دبیر کل ستاد مبارزه با موادمخدر:

کشف بیش از ۱۰۰۰ تن موادمخدر در سال ۹۹/ ضرورت روز آمد شدن قوانین برای تمدید زمان نگهداری معتادان متجاهر

27 مهر 1400 ساعت 18:05

دبیر کل ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: بیش از ۱۰۰۰ تن موادمخدر در سال ۹۹ توسط ماموران ستاد مبارزه با موادمخدر در کشف از قاچاقچیان و سوداگران مرگ کشف و ضبط شد.


به گزارش بیان ما؛  نشست تخصصی روند برنامه تحول راهبردی مبارزه با موادمخدر و بررسی تحولات کشور افغانستان و پیامد‌های آن در عرصه مبارزه با موادمخدر امروز سه‌شنبه بیست و هفتم مهر ماه سال جاری با حضور مسئولان حوزه مبارزه با موادمخدر برگزار شد.

سردار اسکندر مومنی دبیر کل ستاد مبارزه با موادمخدر در این نشست تخصصی، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران با هر گونه جرمی در حوزه موادمخدر و قاچاق آن قاطعانه و صادقانه برخورد می‌کند.

وی تصریح کرد: بر اساس آمار‌های رسمی ۹۰ درصد تریاک، ۷۲ مرفین و ۲۰ درصد هروئین توسط جمهوری اسلامی ایران از قاچاقچیان و سوداگران موادمخدر کشف و ضبط می‌شود.

دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر اضافه کرد: در سال گذشته ۳۰۰۰ درگیری با قاچاقچیان و اشرار رخ داد و در عملیات‌های مختلف ۴ نفر از ماموران نیروی انتظامی شهید و بیش از ۱۰ نفر هم مجروح شدند.

سردار مومنی گفت: در سال گذشته هزار و ۱۰۷ تن انواع موادمخدر از قاچاقچیان کشف و ضبط شد.


سردار مومنی یادآور شد: تا سال ۹۷ در تهران ظرفیت نگهداری ۴۰۰۰ معتادان متجاهر را داشتیم و در حال حاضر این ظرفیت طی یک اقدام جهادی به ۱۶ هزار نفر رسیده است و مجموع معتادانی که در مراکز نگهداری می‌شوند، هم اکنون به ۱۲ هزار نفر می‌رسد.
وی تصریح کرد: تا کنون ۸۰ درصد معتادان متجاهر سطح شهر تهران از خیابان‌ها جمع‌آوری شده و در مراکز نگهداری می‌شوند و باید برای ۲۰ درصد باقی مانده در سطح خیابان‌های پایتخت فکری اساسی کنیم.
دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: قوانین حوزه نگهداری معتادان متجاهر باید روزآمد شوند و دوره درمانی فعلی که یک تا ۳ ماه و حداکثر تمدید یک دوره است باید تغییر کند چرا که در کشورهای دیگر حداقل زمان درمان معتادان متجاهر دو سال است قوانین این حوزه باید به روز شود.
 


کد مطلب: 86327

آدرس مطلب :
https://www.bayanema.ir/news/86327/کشف-بیش-۱۰۰۰-تن-موادمخدر-سال-۹۹-ضرورت-روز-آمد-شدن-قوانین-تمدید-زمان-نگهداری-معتادان-متجاهر

بيان ما
  https://www.bayanema.ir