تاریخ انتشار : ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۰
جالب است ۰
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی به بیان توضیحاتی درباره حواشی مطرح شده پیرامون شفافیت آراء نمایندگان و اموال مسئولان پرداخت.
مسئولین باید در اتاق شیشه ای باشند/ معنی ندارد اموال مسئولان محرمانه بماند
به گزارش بیان ما؛  حسین نقوی حسینی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی  درباره حواشی پیرامون محرمانه بودن اموال مسئولان گفت: این موضوع در خصوص اینکه اموال مسئولان محرمانه باقی بماند بر خلاف مبانی انقلاب اسلامی و خلاف مبانی سیره و سنت بنیان‌گذار جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب و خلاف قانون اساسی است.
وی ادامه داد: در قانون اساسی صراحتا ذکر شده که رئیس جمهور، وزرا و نمایندگان مجلس باید قبل و بعد از اتمام مسئولیت اموال خود را به قوه قضائیه اعلام کنند و قوه قضائیه مسئول است که این اموال را بررسی کند که آیا این اموال بدون قانون و خلاف عرف افزایش پیدا کرده است یا خیر؟
این نماینده سابق مجلس خاطر نشان کرد: اگر مقرر باشد اموال مسئولان محرمانه بماند مغایرت جدی با طرح شفافیت مصوب مجلس دارد. وقتی مجلس با شعار شفافیت رای می‌آورد و اعلام می‌کنند که اگر نماینده بشویم همه چیز را شفاف اعلام می‌کنیم این امر مغایر با محرمانه بودن اموال مسئولان است.
وی خاطر نشان کرد: مطابق نظرات رهبری و امام خمینی (ره) زندگی مسئولان باید در اتاق شیشه‌ای باشد و همه ملت و مردم بدانند خانه، زمین و دارایی مسئولان چقدر است و از کجا این اموال را آورده اند.
تقوی حسینی با تاکید بر اینکه همه مردم باید از اموال مسئولان آگاه باشند ادامه داد: طرح موضوع محرمانه بودن اموال مسئولان با تمام اصول مغایرت دارد و به اعتماد عمومی لطمه وارد می‌کند.
وی با طرح این سوال که چرا نباید اموال مسئولان افشا شود؟ افزود: این مسئله یک رویه مرسوم در تمام دنیا است و تمام اموال و دارایی مسئولان ثبت و در اختیار تمام مردم است.
  short_url/vdcbgabw.rhb0apiuur.html
bayanema.ir/vdcbgabw.rhb0apiuur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما