تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۰
جالب است ۰
سجادی گفت: رئیس جمهور رئیس در جلسه ای که با اعضای وزارتخانه داشتند تاکید کردند که جایگاه جوانان بیشتر از معاونتی در وزارتخانه باشد و در این راستا سه پیشنهاد مطرح شد که یکی از آنها احیای مجدد سازمان ملی جوانان بود.
سازمان ملی جوانان احیای می شود/ اجرای بیانیه گام دوم انقلاب در حوزه جوانان یکی از اهداف اصلی وزارت ورزش است
به گزارش بیان ما؛  شامگاه پنجشنبه ۲۹ مهر ماه نشست وزیر ورزش و جوانان دولت سیزدهم با سمن های ورزشی استان مرکزی در استانداری برگزار شد. در این جلسه پس از بیان نقطه نظرات نمایندگان گروه های مردم نهاد و بیان درخواست ها از وزیر ورزش، حمید سجادی با اشاره به وجود ۳هزار و ۷۰۰ تشکل مردم نهاد حوزه جوانان در سراسر کشور، گفت: این میزان در کل کشور یعنی به ازای هر ۲۲هزار نفر یک سمن جوانان وجود دارد. هدفگذاری ما در دولت سیزدهم آن است که تعداد سمن ها افزایش یابد تا به ازای هر ۷هزار نفر یک سمن جوانان داشته باشیم که نیاز به اقدامی جهادی دارد.
 
وی افزود: این در حالی است که در استان مرکزی ۹۵ سمن جوانان وجود دارد که یعنی به ازای هر ۱۵هزار نفر یک سمن داریم و وضعیت استان بهتر از میانگین کشوری است.
 
وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه ۱۴ هزار هیات های ورزشی، ۵۱ فدراسیون، ۱۰۰ انجمن ورزشی و ۲۲۵ گونه ورزشی در کشور وجود دارد، گفت: با کمک این ظرفیت ها ۷ هزار رویداد در هفته تربیت بدنی در حال اجراست که البته تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته است.
 
به دنبال احیای سهم ۰.۲۷درصدی وزارت ورزش از مالیات بر ارزش افزوده هستیم
 
سجادی با اشاره به خبری مبنی بر احتمال حذف شدن سهم ۰.۲۷درصدی وزارت ورزش از مالیات بر ارزش افزوده در سال ۱۴۰۱، گفت: ما در وزارت ورزش پیگیر هستیم تا این اتفاق نیفتد و امیدواریم نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی نیز همکاری داشته باشند تا این اتفاق رخ ندهد و شاهد ادامه دار بودن سهم ۰.۲۷درصدی وزارت ورزش از مالیات بر ارزش افزوده باشیم.
 
وزیر ورزش با اشاره به طراحی سیستم جدیدی در وزارت ورزش و جوانان جهت بررسی عملکرد کیفی سمن ها، گفت: این باعث می شود تا سمن ها بیشتر مورد توجه قرار گیرند و حمایت های بیشتری از سمن های جوانان صورت گیرد.
 
احتمال احیای سازمان ملی جوانان وجود دارد
 
وی با اشاره به دستور رئیس جمهور مبنی بر اهمیت بیشتر به "جوانان" در وزارت ورزش و جوانان، گفت: رئیس جمهور در جلسه ای که با اعضای وزارتخانه داشتند تاکید کردند که جایگاه جوانان بیشتر از معاونتی در وزارتخانه باشد و در این راستا سه پیشنهاد مطرح شد که یکی از آنها احیای مجدد سازمان ملی جوانان بود. اگر این مهم صورت بگیرد ان شا الله اختیارات و قدرت مطالبه گری وزارتخانه برای مسائل مبتلا به جوانان بیشتر می شود.
 
یکی از اهداف اصلی وزارت ورزش اجرای بیانیه گام دوم انقلاب در حوزه جوانان است
 
وزیر ورزش و جوانان دولت سیزدهم با اشاره به وجود ۳۵هزار گروه جهادی و ۶۰۰مدرسه مسجد محور در کشور گفت: با توجه به اینکه یکی از اهداف اصلی ما در وزارتخانه پیگیری اهداف بیانیه گام دوم انقلاب است، وجود چنین گروه های جهادی و چنین مدارسی بسیار حائز اهمیت است. در این بیانیه نزدیک به ۴۰بار از واژه جوانان استفاده شده است و اینطور به نظر می رسد که این بیانیه برای ماموریت های وزارت ورزش و جوانان صادر شده است.
 
سجادی با بیان اینکه نیاز است روی این بیانیه کار ویژه ای صورت بگیرد، گفت: هر کار بزرگ و اتفاق ارزشمندی که تا کنون در کشور رخ داده است، جوانان پای کار آن بوده اند و نیاز است روی آنها سرمایه گذاری ویژه ای صورت گیرد.
 
وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: ۷۰درصد جامعه را جوانان تشکیل می دهند، افرادی که انقلاب را ندیده اند ولی همچنان پای کار آن هستند، لذا ما در وزارتخانه موظفیم پا در رکاب باشیم تا بیانیه گام دوم به ویژه قسمت های مربوط به جوانان را به خوبی اجرا کنیم.
 
وی خاطرنشان کرد: طرح تاسیس ستاد طرح های جهادی تشکل های جوانان در معاونت امور جوانان طراحی شده که طرح بسیار جالبی است. امیدواریم این طرح باعث شود تا شاخه جوانان وزارتخانه بیش از پیش پر رنگ شود.
short_url/vdcbssbw.rhb0wpiuur.html
bayanema.ir/vdcbssbw.rhb0wpiuur.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین