تاریخ انتشار : ۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۸
جالب است ۰
داریوش شجاعیان ضمن تکذیب خبر محرومیتش می‌گوید از کسانی که می خواهند یک جوان نان‌آور خانه را نابود کنند، تشکر می‌کند!
بغض داریوش شجاعیان از وداع غریبانه با استقلال
به گزارش بیان ما؛ داریوش شجاعیان در سال های گذشته یکی از بدشانس ترین فوتبالیست های ایرانی بوده است؛ ستاره ای که با هیاهوی زیاد راهی استقلال شد، حالا دیگر جایی در این تیم ندارد و خودش هم از این وضعیت راضی نیست. شجاعیان که در طول حضورش در استقلال دوبار رباط صلیبی پاره کرد، خودش را بدشانس می داند.
در کنار این مساله شجاعیان از خیلی مسائل ناراحت است. او اگرچه نامی از کسی نمی برد اما مشخص است از افرادی که قصد تخریبش را دارند، ناراحت است و به همین خاطر ابراز امیدواری می کند که هرچه زودتر به دوران اوج خود برگردد و دوباره همان بازیکنی شود که همه انتظار دارند.شجاعیان انتقادات هواداران استقلال را به دیده منت می گذارد و با وجود دلایلی که برای خودش دارد، حق را به آنها می دهد.
داریوش استقلالی ها بعد از مدت ها سکوت درباره اتفاقاتی که برایش در استقلال رخ داد، حالا لب به سخن گشوده و در گفت و گو با "ورزش سه" صحبت هایی را بر زبان می آورد که در نوع خود جالب است. مشروح صحبت های او را بخوانید:
 
 

**روی پیشانی ام نوشته شده: بدشانس!
روی پیشانی من نوشته شده: «بدشانس». بعد از اینکه رباط صلیبی دوم را پاره کردم، حدود 7، 8 ماه با تیم تمرین کردم و مشکلی نداشتم. به لیگ قهرمانان رفتیم و آماده بازی بودم اما به من کمک نکردند تا کارت بازی ام صادر نشود و بتوانم بازی کنم.
**اگر در آسیا بازی می کردم، شرایطم بهتر بود
نبود من ادامه دار شد تا اینکه سرانجام به 401 روز رسید. اگر خوشبینانه به آن اتفاق نگاه کنیم، می فهمیم که اگر من در لیگ قهرمانان آسیا پارسال بازی می کردم و تایم دوری ام از تیم کمتر می شد بهتر می توانستم برای تیم کار کنم.
**دوست داشتم بیشتر به تیم کمک کنم، نشد
من تعداد روزهای زیادی از بازی های رسمی دور بودم و همین موضوع دلیلی بود که نتوانم خودم را نشان بدهم. وقتی در دوره محمود فکری و بعد در دوره آقافرهاد یکسری بازی ها را حضور داشتم اما به دلیل برخی مصدومیت های جزئی و اینکه تشدید نشود، کادرفنی صلاح می دانست بازی نکنم. با این حال هروقت بازی کردم، در خدمت تیم بودم. البته از هواداران استقلال عذرخواهی می کنم. چون آنها انتظار داشتند من بهتر از اینها برای تیمم کار کنم. دوست داشتم بیشتر به تیم کمک کنم اما قسمتم این بود که چنین اتفاقاتی برایم بیفتد و دوران فوتبالی ام در استقلال اینگونه رقم بخورد.
**هواداران از من راضی نبودند، خودم هم راضی نیستم
مطمئنا همانطور که هواداران راضی نبودند، خودم هم از عملکردم راضی نبودم. وقتی یک نفر به خودش ایمان داشته باشد که می تواند بهتر کار کند و نتواند عملکرد همیشگی اش را به اجرا بگذارد، ناراحت می شود. من هم استثنا نیستم.
**توانایی های من بیشتر از این است
حس می کنم توانایی داریوش شجاعیان بیشتر از این چیزها است. مطمئنا در فصل جدید تمام تلاشم را می کنم تا توانایی هایی که داشتم را به نمایش بگذارم و همان بازیکنی باشم که هواداران تیم آینده ام می خواهند.
**بازگشت به فوتبال بعد از دوبار پارگی رباط سخت است
هواداران از بازیکنان تیم شان انتظار دارند بازی و به تیم کمک کنند. من هم دوست داشتم این اتفاق بیفتد، اما گاهی شرایطی پیش می آید که دست خود آدم نیست و نمی شود آن را توضیح داد. وقتی یک بازیکن دو بار رباط صلیبی پاره می کند، سخت است که خودش را جمع و جور کند. از سوی دیگر بدشانسی های دیگری به سراغم آمد. با این حال تلاش کردم که بتوانم کمک کنم اما شاید این اتفاق رخ نداده باشد.
**بزرگان دنیا هم مصدوم می شوند، اما در ایران فرق می کند
هواداران حق دارند که از مصدومیت های من خسته شده باشند. مصدومیت جزئی از فوتبال است و در دنیای فوتبال شما دیده اید که بازیکنان بزرگ جهان هم مصدوم می شوند و دوباره برمی گردند و بار دیگر آسیب می بینند. فضای فوتبال ما البته فرق می کند و فشار روی بازیکنان بیشتر است. هرچند که نظر هواداران را به دیده منت می گذارم و از آنها عذرخواهی می کنم.
**بدون آنکه پایم به توپ بخورد، پنالتی فینال را زدم
خیلی اتفاقات در بازی فینال جام حذفی با فولاد رخ داد. من خودم خیلی دوست داشتم بازی کنم و به تیمم کمک کنم اما به صلاحدید کادرفنی بازی نکردم. در تایمی که وارد زمین شدم و دقایقی که در زمین بودم حتی یکبار هم پایم به توپ نخورد. شاید برخی بگویند داریوش بهانه می آورد اما آنهایی که فوتبال را بهتر درک می کنند، می دانند که وقتی بازیکن پایش به توپ نخورده باشد و مستقیم بخواهد پنالتی بزند، کار سختی است.
**امیدوارم هواداران مرا بخشیده باشند
وقتی کادرفنی از من پرسید پنالتی می زنی؟ وظیفه خودم دانستم که جواب مثبت بدهم. مربیان از من خواستند و من هم پنالتی را زدم. اتفاقی افتاد که دوست نداشتم رخ بدهد. من خودم از همه هواداران ناراحت تر بودم. البته هواداران هم حق دارند. هر چیزی که بگویند حق دارند. من هیچ وقت حق را به خودم نمی دهم. حق با آنها بود.من پنالتی را خراب کردم و باعث شدم تیم قهرمان نشود. امیدوارم به مرور زمان مرا بخشیده باشند.
 

**ماجرای کنار گذاشته شدن از استقلال؟
این سوال را از آقافرهاد بپرسید، بهتر است. من در جریان این موضوع نیستم. فقط امیدوارم آقا فرهاد(مجیدی) در ادامه راهش در استقلال موفق باشد.
**به زودی تیم آینده را انتخاب می کنم
تا چند روز آینده مقصدم معلوم می شود و تیم آینده ام را انتخاب می کنم. از چند تیم پیشنهادهایی دارم و به آنها فکر می کنم. امیدوارم بهترین تصمیم را بگیرم و در آینده فوتبالی ام تاثیر گذار باشد و به چیزی که در ذهنم وجود دارد، برسم.
**تکذیب محرومیت و گلایه از منتشرکنندگان آن
محرومیتم را تکذیب می کنم و نمی دانم این شایعه از کجا در آمده است. من از کسانی که کمک می کنند تا داریوش شجاعیان به روزهای اوجش برگردد، تشکر می کنم. البته که از کسانی که حاشیه درست می کنند تا یک جوانی که نان آور خانواده اش است، نابود شود هم تشکر می کنم!
**امیدوارم به استقلال برگردم و جبران کنم
امیدوارم بتوانم در سال های آینده خودم را بیشتر نشان بدهم و بتوانم به تیم بزرگ استقلال برگردم و تک تک لحظاتی که باعث ناراحتی هواداران شدم را جبران کنم.
**موفقیت استقلال آرزوی من است
اگر داریوش شجاعیان به این جایگاه کنونی رسید، با حمایت های همین هواداران بود. دست تک تک هواداران را می بوسم. امیدوارم تیم بزرگ استقلال همیشه موفق باشد و هواداران در کنار ان بمانند و روحیه بدهند تا تیم برخلاف سال های گذشته که به خواسته هایش نرسید، موفقیت بزرگی کسب کند. موفقیت و قهرمانی استقلال آرزوی من هم هست.
**کاش برای نابودی کسی دست به یکی نکنیم
از خانواده محترم و عزیز تر از جانم تشکر می کنم که کنارم بودند. از مربیانی که در استقلال به من کمک کردند ممنونم. به همه آنها مدیونم. در آخر امیدوارم همیشه دست به دست هم بدهیم که به یکدیگر کمک کنیم. نه اینکه بخواهیم با همکاری یکدیگر کسی را نابود کنیم. امیدوارم بعد از مدت ها که صحبتی نکرده بودم، توانسته باشم حرف هایم را بزنم. امیدوارم مردم هم اتفاقی که برایم در آخرین بازی استقلال رخ داد را درک کنند. من شرمنده تک تک هواداران استقلال هستم. شاید من باعث شدم که آنها قهرمانی را از دست بدهند و امیدوارم شرایط برای جبران مهیا شود.
  short_url/vdcipyav.t1aqw2bcct.html
bayanema.ir/vdcipyav.t1aqw2bcct.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما