تاریخ انتشار : ۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۸
جالب است ۰
یک مقام سوری ضمن اعلام سفر فرستاده‌‌های متعدد اردن به دمشق تصریح کرد، گشایش روابط عربی با سوریه باعث نمی‌شود که دمشق موضع خود در قبال رژیم صهیونیستی را تغییر دهد.
از نبرد با اسرائیل کنار نمی‌کشیم؛ فرستاده‌های متعدد اردن به دمشق آمده‌اند
به گزارش بیان ما؛  امروز (یکشنبه) یک مسؤول سوری به شبکه «المیادین» گفت، تماس‌های سران اردن و سوریه از یک سال قبل آغاز شده است.
وی گفت، تماس اخیر میان «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه و «عبدالله دوم» شاه اردن در نوع خود اولین نبوده است.
این مقام سوری تأکید کرد، در یک سال اخیر بیش از یک فرستاده شاه اردن به کاخ ریاست‌جمهوری سوریه آمده است.
وی افزود، یک سال قبل زمان مناسبی برای این نبود که اردن از ارتباط با دمشق بگوید اما امروز زمان مناسبی است.
این مقام سوریه تأکید کرد، هر گشایشی در قبال رابطه با سوریه، تغییری در موضع این کشور در خصوص رژیم اسرائیل به وجود نمی‌آورد و دمشق موضع خود در خصوص عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را تغییر نداده و نخواهد داد.
وی افزود، سوریه، عادی‌سازی روابط با تل‌آویو را یک اشتباه می‌داند که به منافع عربی و فلسطینی ضربه می‌زند. هر تغییری در موضع سوریه در قبال رژیم صهیونیستی به معنای چشم‌پوشی از حقوق است و این امر مطرح نیست.
مقام مذکور ادامه داد، اخیرا در هیچ گفت‌وگویی با هیچ کشور عربی نامی از ایران برده نشده است. سابقا رابطه با ایران، مشکل کشورهای عربی در رابطه با سوریه بود.
وی تأکید کرد، سوریه از نبرد با رژیم اسرائیل کناره‌گیری نخواهد کرد و دمشق به ائتلاف‌هایی که با منافع واصولش هماهنگ نیست، وارد نمی‌شود.
در ماه گذشته (مهرماه) منابع خبری اردن از گفت‌وگوی تلفنی شاه این کشور با رئیس جمهور سوریه خبر دادند.
روابط اردن و سوریه اخیرا پس از گذشت ۱۰ سال شاهد بهبود بوده است و اخیرا نیز مقامات اردن و سوریه پس از دو روز نشست در امان پایتخت اردن، درباره ازسرگیری پروازهای اردن به سوریه از سوم اکتبر (۱۱ مهر) توافق کردند.
  short_url/vdchwqn6.23n-6dftt2.html
bayanema.ir/vdchwqn6.23n-6dftt2.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین