تاریخ انتشار : ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۱
جالب است ۰
وضعیت فوق‌العاده مصر، که از چهار سال و نیم پیش به ادعای مبارزه با تروریسم اعلام شده بود، لغو شد.
لغو وضعیت فوق العاده در مصر پس از چهار سال و نیم
به گزارش بیان ما، «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر شامگاه دوشنبه  از لغو وضعیت فوق العاده در این کشور خبر داد.  به گزارش موازین نیوز، السیسی در پستی در صفحه فیس بوک خود گفت: خوشحالم که آن لحظه‌ای را با یکدیگر به اشتراک می‌گذاریم که همیشه با تلاش به دنبال آن بوده‌ایم.
مصر به لطف مردم بزرگ و مردان وفادارش به واحه‌ای از امنیت و ثبات در منطقه تبدیل شده است. 
وی افزود: از این رو تصمیم گرفتم برای اولین بار پس از سال‌ها تمدید وضعیت فوق العاده در سراسر کشور را لغو کنم.
السیسی تاکید کرد: مردم مصر طی سال‌های گذشته با مشارکت صادقانه خود در همه تلاش‌ها برای توسعه و سازندگی، سازنده واقعی این تصمیم کنونی بوده اند. 
وی ادامه داد: زمانی که این تصمیم را اعلام می‌کنم با کمال احترام و قدردانی از شهدای قهرمان خود یاد می کنم که بدون آنها به امنیت و ثبات نمی رسیدیم. 
رئیس جمهور مصر وی در پایان این پست گفت:  ما با همدیگر و با یاری و حمایت دائمی خداوند به سوی ساختن جمهوری جدید حرکت می‌کنیم. زنده باد مصر.. زنده باد مصر.. زنده باد مصر. 
مقامات مصر در پی حملات نهم آوریل ۲۰۱۷ (۲۰ فروردین سال ۱۳۹۶) به کلیساهای شهر اسکندریه و طنطا که مسئولیت آن را گروهک تروریستی داعش بر عهده گرفت، به مدت  سه ماه وضعیت فوق‌العاده اعلام کردند و از آن به بعد این وضعیت به بهانه مبارزه با تروریسم  تمدید می‌شد. نهادهای حقوق بشری بارها هشدار می‌دادند که اعلام وضعیت فوق العاده موجب پایمال شدن حق شهروندان در مصر شده است. short_url/vdcjxheo.uqemtzsffu.html
bayanema.ir/vdcjxheo.uqemtzsffu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما