تاریخ انتشار : ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۶
جالب است ۰
محمد ناصر العاطفی در گفت‌وگو با روزنامه الاخبار اعلام کرد که متجاوزان در یمن شکست خورده‌اند و چاره‌ای جز اعتراف ندارند.
آزادسازی مأرب قطعی است/ سرنوشت مزدوران آمریکایی در افغانستان در انتظار مزدوران سعودی است
به گزارش بیان ما؛  سرلشکر « محمد ناصر العاطفی» وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن در گفت‌وگو با روزنامه الاخبار اعلام کرد از اظهار اینکه «متجاوزان یمن واقعاً شکست خورده‌اند » تردیدی نداریم و آزادسازی شهر مارب در یمن مسئله زمان است.
وزیر دفاع در دولت نجات ملی یمن در خصوص توصیف یمن پس از شش سال و نیم جنگ اعلام کرد که دلاورمردان ارتش و «کمیته‌های مردمی» و همراه با آنان همه ملت آزاده و شریف از تمامی مناطق یمن توانستند در سراسر صحنه عملیاتی یمن پیروزی‌های بزرگی را در برابر متجاوزان و مزدوران به دست آورند.متجاوزان برای هفتمین سال متوالی شکست را تجربه می‌کنند و ما درگیر یک رویارویی تاریخی، سرنوشت‌ساز در برابر استراتژی خصمانه‌ای هستیم که ابزارهای خود را در منطقه و داخل کشور برای اجرای برنامه‌های اشغالگری مخرب انتخاب کرده است . بدین ترتیب فرمانده «عبدالملک الحوثی» برای خنثی کردن اهداف متجاوزان، گزینه‌های راهبردی را برای مردم ما و نیروهای مسلح دولت صنعاء مطرح کرد که شامل تحمیل حاکمیت ملی کامل، آزاد و مستقل بر یمن است و این به معنای اخراج همه مزدوران، اشغالگران و متجاوزان از سرزمینمان است.
وی در ادامه تاکید کرد: ما امروز با مفهوم استراتژیک نظامی به تمام جهان اعلام می‌کنیم که مزدواران و متجاوزان در مقابل یمن شکست خورده‌اند. متجاوزان نیز به این باور رسیده‌اند که شکستشان حاصل شده و چاره‌ای جز اعتراف ندارند. تا جایی که رهبران کشورهای خلیج فارس به ائتلاف متجاوز عربی توصیه کردند که قبل از از دست دادن مابقی منابع و سرمایه خود در این جنگ، شکست خود را بپذیرند و به آن اعتراف کنند.
محمد الناصر العاطفی در ادامه تاکید کرد که آمریکا و عربستان از آزادسازی مأرب به دست نیروهای صنعاء می‌ترسند؛چراکه آنها نگرانند منافع نفت و گاز خود را در مأرب از دست بدهند و این حقیقت روشنی است که دیگر بر کسی پوشیده نیست. اما ما در سرزمین خود و در چارچوب مسئولیت ملی و حاکمیتی خود هستیم و مارب و هر منطقه اشغالی یمن به حاکمیت یمن بازخواهد گشت.
وی درخصوص تعامل قبیله‌ای با ابتکار «انصارالله» برای در امان ماندن شهر مأرب از جنگ و همچنین سکوت بین‌المللی در مورد آن اعلام کرد که این ابتکار در وهله اول بشردوستانه است و بسیاری از شیوخ و مقامات اجتماعی در مأرب به آن پاسخ دادند و از حمایت گسترده مردمی برخوردار شد؛ زیرا در خدمت منافع عمومی ملت مأرب و همه ملت یمن است.همچنین سکوت بین المللی نتیجه تصمیم صهیونیستی-آمریکایی-انگلیسی است که توانست با پول و نفوذ خود سازمان ملل را به ابزاری برای تامین منافع خود تبدیل کند.
این مقام در دولت نجات ملی تاکید کرد: هر وجب از خاک یمن ما، چه در جزایر، بنادر یا استان‌ها، تا زمانی که به ما بازگردانده نشود، آرام نخواهیم گرفت.
محمد الناصر العاطفی در مورد نجات  آوارگان در مجاورت شهر مارب گفت: ما نگران جان آوارگان هستیم اگر چه دشمنان و مزدوران از آن‌ها به عنوان ابزاری برای فشار علیه ارتش و کمیته‌های مردمی استفاده می‌کنند اما ما به مفاد حقوق بشردوستانه بین‌المللی در مورد غیرنظامیان و آوارگان متعهد و پایبند هستیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به پیروزی متداول انصارالله در جبهه مأرب، انتظار دارید که ائتلاف عربستان و امارات هم‌پیمانان خود را در آنجا رها کند پاسخ داد: این ائتلاف اکنون این اقدام را با هم‌پیمانان خود انجام داده و آنها را در خیابان‌ها ترور می‌کند و در زندان‌های مخفی در مناطق اشغالی و در زندان‌های اطلاعاتی خود در عربستان، امارات و جاهای دیگر تحت شدیدترین شکنجه‌ها قرار می‌دهد.
وی افزود: آنها بدبخت‌تر از آنچه آمریکا علیه عوامل خود در افغانستان انجام داد، خواهند بود و تاریخ تأیید می‌کند که هرکس با اشغالگر خارجی ارتباط داشته باشد، نتیجه‌ای شرم آور و دردناک خواهد داشت. در واقع متوجه می‌شویم که مزدوران در مأرب و در استان‌های جنوبی اشغالی، سواحل غربی و مناطق تحت کنترل اشغالگران بدترین زندگی را تجربه می‌کنند.
در ادامه این مصاحبه آمده است که ما توانایی‌های اطلاعاتی پیشرفته‌ای داریم که قادر است اطلاعات واقعی در مورد دشمن در جبهه‌های مختلف رویارویی در داخل و در عمق نیروهایش ارائه دهد.
وزیر دفاع در دولت صنعاء در ادامه در خصوص وضعیت ساحل غربی یمن « الحدیده» اعلام کرد: آنچه در ساحل غربی می‌گذرد، در چارچوب توطئه تجاوزکارانه صهیونیستی- آمریکایی، اماراتی، سعودی-انگلیسی و آنهایی که در مدار آنها هستند، رخ می‌دهد، اما آن‌ها با تمام قدرت و با ناوهای جنگی خود نتوانستند به هدف خود یعنی اشغال حدیده برسند و این امر نقشه آنها را برای تسلط کامل بر منطقه جنوبی دریای سرخ خنثی کرد.
وی در ادامه افزود: اگرچه ما همچنان به تعهدات خود در قرارداد «استکهلم» احترام می‌گذاریم، اما متجاوزان و مزدوران در سواحل غربی به تجاوزات و تشدید تنش‌ها ادامه می‌دهند تا بنادرمان را محاصره کنند که روز به روز این امر در حال افزایش است . ورود به بندر حدیده، بزرگترین اقدامات متجاوزانه آنها علیه مردم ماست. بنابراین، سکوت کمیته نظارت سازمان ملل متحد در مورد اجرای توافقنامه استکهلم در مورد ادامه تشدید تجاوزات مزدوران در ساحل غربی، رفتاری مذموم و ناپسند است.
العاطفی در خصوص حضور نیروهای انگلیس در استان المهره یمن اعلام کرد که ما به خوبی از ابعاد واقعی جاه طلبی‌های خارجی در سرزمین یمن و خطوط کشتیرانی استراتژیک آن و از تمام تحرکات مشکوک نیروهای بین‌المللی نفوذ آمریکا، انگلیس و فرانسه آگاه هستیم و آنچه امروز در المهره اتفاق می‌افتد، محصول جاه‌طلبی‌های انگلیس است. حضور نظامی انگلیس در المهره یک اشغالگری آشکار است و هیچ توجیهی برای آن وجود ندارد.
وی در پایان در گفت‌وگو با روزنامه الاخبار تاکید کرد: نبردهای اخیر در استان «البیضاء» میزان دخالت آمریکا و ابزار آن را در استفاده از عناصر تروریستی «القاعده» و «داعش» که از خارج از یمن از طریق هوا و دریا برای ریختن خون یمنی‌ها آورده شده بودند، آشکار کرد و آنها استان البیضاء را به این دلیل انتخاب کردند که این استان یک منطقه استراتژیکی است و کنترل آن باعث می شود که هشت استان را مورد هدف قرار دهند.
  short_url/vdciuuav.t1ay52bcct.html
bayanema.ir/vdciuuav.t1ay52bcct.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین