تاریخ انتشار : ۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۹
جالب است ۰
یک سیاستمدار برجسته لبنانی در سخنانی از جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از عوامل ثبات در منطقه یاد کرد.
ایران از عوامل ثبات در منطقه است/ جلوگیری حزب الله از جنگ داخلی
به گزارش بیان ما؛  به نقل از المیادین، «طلال ارسلان» سیاستمدار برجسته لبنانی و رئیس حزب دموکراتیک این کشور، سخنانی را در خصوص حوادث روز پنجشنبه هفته گذشته در منطقه «الطیونه» واقع در بیروت، مطرح کرد.
بر اساس این گزارش، ارسلان در این زمینه عنوان کرد: تحقیقات نیروهای امنیتی نشان می‌دهد که حادثه الطیونه از پیش برنامه ریزی شده بود. این مسأله باید به صورت ریشه‌ای حل و فصل شود؛ در غیر این صورت احتمال وقوع اتفاقات مشابه وجود دارد.
رئیس حزب دموکراتیک لبنان اظهار داشت: آنچه که در الطیونه رخ داد، همزیستی مسالمت آمیز میان طرف‌های مختلف را تهدید می‌کند. دور اندیشی «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان موجب شد تا از وقوع جنگ داخلی ممانعت به عمل آورده شود.
طلال ارسلان در بخش دیگری از سخنان خود به نقش آفرینی جمهوری اسلامی ایران در منطقه اشاره و تصریح کرد: یک واقعیت وجود دارد و آن، این که ایران یکی از عوامل ثبات در منطقه به شمار می‌رود.
گفتنی است، روز پنجشنبه گذشته شبه نظامیان وابسته به القوات اللبنانیه به ریاست سمیر جعجع با یورش به هواداران حزب الله و جنبش أمل در بیروت شماری از آنها را به شهادت رساندند. صبح امروز خبرگزاری رویترز به نقل از منابع مطلع از احضار «سمیر جعجع» رئیس حزب «نیروهای لبنانی» (القوات اللبنانیه) به دادگاه نظامی در پی حوادث اخیر در منطقه الطیونه بیروت خبر داد.
منابع مذکور گفتند که قاضی «فادی عقیقی» در پی اعترافات افراد بازداشت شده در این پرونده، خواستار شنیدن توضیحات سمیر جعجع در این باره شده است. از سوی دیگر، حزب نیروهای لبنانی دریافت هرگونه ابلاغیه پیرامون احضار جعجع برای شنیدن اظهارات وی درباره حوادث بیروت را رد کرد.
این در حالی است که پیش از این یک وکیل لبنانی هم علیه «سمیر جعجع» رئیس حزب نیروهای لبنانی و «طارق بیطار» قاضی پرونده انفجار بندر بیروت اقامه دعوی کرده بود. چندی پیش «شیخ احمد قبلان» مفتی لبنان هم به حادثه اخیر در منطقه «الطیونه» واقع در بیروت واکنش نشان داد. وی در این خصوص گفت: این حادثه ابعاد منطقه‌ای و بین المللی دارد.
  short_url/vdcjyyeo.uqeaizsffu.html
bayanema.ir/vdcjyyeo.uqeaizsffu.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما