تاریخ انتشار : ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۹
جالب است ۰
در واکنش به سیاست‌های خصمانه ریاض علیه بیروت؛

عبدالسلام: اقدامات عربستان، برادران لبنانی را نترساند

مقامات یمنی به اقدامات خصمانه اخیر عربستان سعودی علیه لبنان به بهانه اظهارات وزیر اطلاع رسانی این کشور در انتقاد از جنگ علیه یمن، واکنش نشان دادند.
عبدالسلام: اقدامات عربستان، برادران لبنانی را نترساند
به گزارش بیان ما؛  به نقل از المسیره، اقدامات خصمانه عربستان سعودی علیه لبنان واکنش مقامات ارشد یمن را به دنبال داشت. در همین راستا، «محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن یک پست توئیتری منتشر کرد.
بر اساس این گزارش، در این پست توئیتری اعلام شده است: از آنجایی که عربستان سعودی به دلیل مواضع اخیر جورج قرداحی وزیر اطلاع‌رسانی لبنان، واردات محصولات لبنانی را ممنوع کرده است، من نیز دولت یمن را به نشست فوری و اتخاذ تصمیمی مبنی بر جلوگیری از ورود تولیدات سعودی به یمن فرا می‌خوانم.
عبدالسلام: اقدامات عربستان، برادران لبنانی را نترساند
افزون بر این، «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله هم با انتشار یک پست توئیتری نوشت: پافشاری سعودی بر سیاست سلطه‌جویی و استکبار نمی‌تواند شکست فاجعه‌بار تجاوز به یمن را مخفی نگه دارد.
عبدالسلام: اقدامات عربستان، برادران لبنانی را نترساند
وی سپس نوشته است: خطاب به ملت برادر لبنان می‌گویم که اقدامات رژیم سعودی شما را نترساند زیرا این کشور پس از شکست در یمن دیگر قدرت چندانی ندارد.
جرج قرداحی وزیر اطلاع‌رسانی لبنان قبل از ورود به کابینه «نجیب میقاتی» یک مجری، فعال رسانه‌ای و خبرنگار مشهور لبنانی بوده است که در برنامه‌ای تلویزیونی معروف به «برلمان شعب» (پارلمان مردم) به صراحت بر ضرورت توقف تجاوز به یمن تاکید کرده بود.
وی در پاسخ به این پرسش که تحولات جاری در یمن را چگونه ارزیابی می‌کند، گفت: تجاوز وحشیانه به یمن که هشت سال از آن می‌گذرد، باید متوقف شود. آن‌چه یمنی‌ها انجام می‌دهند، حقوق قانونی آن‌ها در دفاع از خود است و من پایداری مردم یمن در قبال این تجاوز را ارج می‌نهم.
عربستان سعودی روز گذشته جمعه به سفیر لبنان در این کشور ۴۸ ساعت مهلت داد تا خاک این کشور را ترک کرده و واردات تمامی کالاهای لبنانی به این کشور را نیز متوقف کرد. ریاض همچنین سفیرش در بیروت را فرا خوانده است.
بحرین هم به تبعیت عربستان سعودی، از سفیر لبنان خواسته ظرف ۴۸ ساعت، این کشور را ترک کند. هفته گذشته، کشورهای مختلف عربستان سعودی، بحرین، امارات و کویت سفرای لبنان را فراخوانده بودند.
جنبش حزب الله لبنان ضمن حمایت از مواضع وزیر اطلاع‌رسانی در محکومیت تجاوز عربستان سعودی به یمن گفت که هر گونه درخواست برای برکناری وی را رد می‌کند.
  short_url/vdcdnx0j.yt05j6a22y.html
bayanema.ir/vdcdnx0j.yt05j6a22y.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما