تاریخ انتشار : ۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۲
جالب است ۰
وزیر خارجه عربستان سعودی مدعی شد ریشه اختلافات اخیر با لبنان به هژمونی حزب الله بازمی گردد.
منشأ بحران با لبنان، هژمونی حزب الله است/ هنوز به نتایج اساسی با ایران نرسیدیم
به گزارش بیان ما؛  به نقل از آر تی، فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان سعودی در سخنانی مدعی شد ریشه بحران کنونی در روابط با لبنان به هژمونی حزب الله در آنجا بازمی گردد.
فیصل بن فرحان، در سخنانی در گفتگو با خبرگزاری رویترز مدعی شد: معتقدم مسأله از اوضاع کنونی گسترده‌تر است. بر این باورم که دولت لبنان یا تشکیلات لبنان مهم است که مسیری رو به جلو تدوین کنند که لبنان را از ساختار سیاسی فعلی که هژمونی حزب‌الله را تقویت می‌کند، آزاد کند.»
بن فرحان همچنین اعلام کرد عربستان نظری در خصوص این مسأله که دولت کنونی لبنان باید بماند و یا برود، ندارد.
فیصل بن فرحان همچنین در مصاحبه دیگری با شبکه العربیه اعلام کرد: ما در مذاکرات مان با ایران هنوز به نتایج اساسی نرسیدیم. او همچنین گفت:مذاکرات دیگری با ایران در آینده خواهیم داشت.
وی در مصاحبه با العربیه در خصوص بحران با لبنان نیز مدعی شد: بحرانی با لبنان وجود ندارد؛ بلکه بحران در بحران به خاطر سلطه ایران است. او همچنین مدعی شد سلطه حزب الله بر نظام سیاسی لبنان ما را نگران می‌کند.
فیصل بن فرحان در خصوص عراق نیز تصریح کرد: نشانه‌هایی از بازگشت عراق را به عنوان عنصری فعال در منطقه مشاهده می‌کنیم.
گفتنی است عربستان روز گذشته سفیر خود در لبنان را برای مشورت فراخواند و از سفیر لبنان در ریاض خواست ظرف ۴۸ ساعت عربستان را ترک کند.
این اقدام در پی اظهارات جرج قرداحی، وزیر اطلاع رسانی لبنان در مورد جنگ یمن صورت گرفت. قرداحی در این مصاحبه که چند ماه قبل از تشکیل دولت لبنان ضبط شده بود اعلام کرد عربستان و امارات به یمن تجاوز کرده و جنبش انصارالله تنها از خود دفاع می‌کند. البته بعد از واکنش تند مقامات سعودی قرداحی حرف خود را پس گرفته و در توئیتی نوشت قصد توهین به عربستان را نداشته است.
  short_url/vdcftmdc.w6demagiiw.html
bayanema.ir/vdcftmdc.w6demagiiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما