تاریخ انتشار : ۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۲
جالب است ۰
سازمان هواشناسی با اشاره به تداوم بارش‌ها در کشور، از کاهش ۱۰ درجه‌ای دما در نوار شمالی و دامنه‌های جنوبی البرز در پایان هفته خبر داد و برای نوار شرقی کشور تندباد همراه با خیزش گرد و خاک پیش بینی کرد.
کاهش ۱۰ درجه‌ای دما در نوار شمالی طی روزهای پایانی هفته/ تداوم بارش‌ها در شمال و تندباد در شرق کشور
به گزارش بیان ما؛  براساس پیش بینی سازمان هواشناسی امروز و فردا برای بخش‌هایی از شمال غرب واقع در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان و زنجان، بارش باران گاهی همراه با رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و در غرب گیلان و ارتفاعات البرز و استان‌های تهران، البرز و قزوین افزایش ابر و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود که در مناطق مرتفع با بارش برف همراه است.
فردا و پس فردا در اغلب مناطق کشور جوی آرام و پایدار پیش بینی شده است، البته فردا در برخی مناطق شمال‌غرب بارش پراکنده رخ می‌دهد. روز سه شنبه نیز در بخش‌هایی از شمال غرب کشور، ارتفاعات البرز و برخی نواحی خراسان شمالی افزایش ابر و بارش خفیف باران را شاهد خواهیم بود.
 
روز چهارشنبه با گذر امواج تراز میانی در برخی مناطق شمال‌غرب و غرب کشور و استان‌های ساحلی دریای خزر، خراسان شمالی و دامنه و ارتفاعات البرز غربی و مرکزی بارش باران گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد پیش بینی می‌شود که در مناطق مرتفع بارش به صورت برف خواهد بود.
 
روز پنجشنبه هفته جاری شدت و گستره فعالیت سامانه بارشی افزایش می‌یابد و علاوه نواحی فوق، در بخش‌هایی از غرب، ارتفاعات جنوب غرب، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی، دامنه‌های البرز و نواحی مرکزی کشور نیز رخ خواهد داد که بارش‌ها در ارتفاعات و مناطق کوهستانی به شکل برف خواهد بود.
 
روزهای پایانی هفته کاهش محسوس دما بین ۶ تا ۱۰ درجه در نوار شمالی کشور و دامنه‌های جنوبی البرز پیش بینی شده است.
 
امروز و فردا در شمال و شرق سیستان و بلوچستان و جنوب و شرق خراسان جنوبی افزایش وزش باد (تندباد) را خواهیم داشت که سبب خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در این مناطق می‌شود.
 
دریای خزر نیز روز پنجشنبه مواج و متلاطم خواهد بود.
 
آسمان تهران امروز  نیمه ابری، گاهی همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود که بیشترین و کمترین دمای هوا در پایتخت ۲۲ و ۱۳ درجه خواهد بود و احتمال بارش پراکنده در مناطق شمالی استان تهران وجود دارد.
 
امروز در مناطق پرتردد تهران انباشت آلاینده‌ها رخ خواهد داد، اما  ظهر روز سه‌شنبه با شدت گرفتن وزش باد، بهبود کیفیت هوا را خواهیم داشت. برای تهران اواخر وقت روز پنجشنبه و جمعه بارش باران و کاهش دما را تجربه خواهد کرد.
 
بندرعباس با امروز با دمای ۳۷ درجه بالای صفر گرم‌ترین و شهرکرد با دمای صفر درجه خنک‌ترین مرکز استان است. short_url/vdcjvxeo.uqeayzsffu.html
bayanema.ir/vdcjvxeo.uqeayzsffu.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین