تاریخ انتشار : ۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۲
جالب است ۰
رئیس جمهور آمریکا گفت کاهش تولید و عرضه نفت از سوی روسیه و عربستان همزمان با افزایش نرخ این فرآورده کار درستی نیست.
انتقاد بایدن از روسیه و عربستان به دلیل کاهش تولید و عرضه نفت
به گزارش بیان ما؛  به نقل از خبرگزاری تاس، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا پس از پایان اجلاس سران گروه ۲۰ در کنفرانس مطبوعاتی در رم اعلام کرد که امتناع روسیه، عربستان سعودی و سایر کشور‌های تولیدکننده نفت از افزایش تولید همزمان با افزایش قیمت نفت و گاز، اقدام درستی نیست.
بایدن اضاف کرد: «من فکر می‌کنم این ایده که روسیه و عربستان و سایر تولیدکنندگان بزرگ نفت بیشتری تولید نمی‌کنند تا مردم بتوانند مثلاً برای رفت و آمد به محل کار خود بنزین داشته باشند، درست نیست.»
بایدن در پاسخ به این سوال که کاخ سفید قصد دارد چه اقداماتی را انجام دهد تا کشور‌های اوپک پلاس تولید نفت را افزایش دهند، اعلام کرد که مایل نیست قبل از اقدام آنها در این باره، صحبت کند.
رئیس جمهور آمریکا مدعی شد: «با افزایش نامحدود قیمت بنزین در کشور مخالف هستم.افزایش قیمت بنزین بر خانواده‌های طبقه کارگر تأثیر می‌گذارد.»
به گفته بایدن، این ایده که مردم به دلیل افزایش قیمت بنزین که می‌تواند به کاهش انتشار گاز‌های گلخانه‌ای کمک کند، استفاده از خودرو را کنار بگذارند نیز درست نیست.
وزرای کشور‌های اوپک پلاس در نشست ۴ اکتبر تصمیم گرفتند تولید نفت خود را به میزان ۴۰۰ هزار بشکه در روز در ماه نوامبر افزایش دهند. بنابراین، در ماه اکتبر، کشورهای اوپک پلاس تولید نفت را ۴۵۵۹ میلیون بشکه در روز کاهش خواهند داد و در نوامبر این مقدار قرار است به  ۴۱۵۹ میلیون بشکه در روز برسد.
با توجه به محدودیت تولید نفت و بازگشت اقتصاد آمریکا به فعالیت پس از همه گیری کرونا، قیمت بنزین به میزان قابل توجهی در این کشور افزایش یافته است. 
  short_url/vdcjixeo.uqeamzsffu.html
bayanema.ir/vdcjixeo.uqeamzsffu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین