تاریخ انتشار : ۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۴
جالب است ۰
سید هاشم صفی الدین از رویکرد رژیم سعودی علیه ملت لبنان به شدت انتقاد کرد.
مقام حزب الله لبنان: آینده لبنان در دستان سعودی‌ها نیست
به گزارش بیان ما؛  به نقل از شبکه تلویزیونی المنار، سید هاشم صفی الدین، رئیس شورای اجرایی حزب الله در پاسخ به ادعا‌ها مبنی بر تسلط این حزب بر لبنان، گفت اگر این موضوع صحت داشت، هیچ ظالمی در این کشور حرفی برای گفتن نداشت.
بر این اساس، سید هاشم صفی الدین در جریان راه اندازی یک پروژه بهداشتی در شهرک البیساریه تاکید کرد آینده لبنان در دست سعودی‌ها نیست، بلکه در دستان خداوند و به لطف کسانی است که جان را فدا و برای عزت کشور فداکاری می‌کنند.
صفی الدین با بیان اینکه رژیم سعودی در آینده هیچ انتقادی را تحمل نخواهد کرد به ویژه اینکه روابط با اشغالگران در روز‌های آینده علنی خواهد شد تاکید کرد محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی پس از سقوط مارب یمن در یک بحران و نگرانی به سر می‌برد و این ترس و اضطراب به دلیل از دست دادن تمام توهماتی است که بن سلمان مسبب آن است.
صفی الدین گفت عربستان سعودی و به طور کلی کشور‌های خلیج فارس که در مسیر روابط با اسرائیل قدم برداشته اند، در آینده هیچ صدایی را از طرف لبنان یا کشور‌های دیگر تحمل نخواهند کرد که از روابط اسرائیلی - سعودی که در روز‌های آینده علنی خواهد شد انتقاد کنند. حتی داخل عربستان سعودی نیز سخن از بحرانی شدید است که محمد بن سلمان پس از سقوط مارب با آن مواجه خواهد شد.
وی در ادامه تاکید کرد: بنی گانتس، وزیر دفاع رژیم صهیونیستی در عربستان چه کار می‌کند؟ اگر شما در سیاست‌های تان در سطح منطقه از یمن تا سوریه اشتباه کردید و میلیارد‌ها دلار در همه این کشور‌ها از جمله لبنان هزینه کردید تا به اهدافی برسید که مشخص شده است توهمی بیش نیست، این اشتباه و مشکل شماست و مشکل ما نیست. چرا ما را به خاطر مشکلات و ناکامی خودتان در لبنان هدف قرار می‌دهید؟
این مقام حزب الله البنان تصریح کرد:‌ای لبنانی‌ها اگر به تاثیر فشار‌های سعودی و همراه با آن و پیش از آن به تاثیر فشار‌های آمریکایی و پشت سر آن‌ها فشار‌های اسرائیل بی توجه باقی بمانید آن‌ها تمام توان خود را برای تخریب سراسر کشور شما به کار خواهند بست و شما هیچ جایی در آینده کشورتان نخواهید داشت. مسئله وزیر امور خارجه سعودی چیست؟ سیطره حزب الله بر لبنان. آقای وزیر امور خارجه سعودی شما می‌دانید اگر حزب الله بر لبنان تسلط داشت شما لبنانی دیگر را می‌دیدید و هیچ ظالم و مستبدی در لبنان و منطقه و در جهان هیچ حرفی در لبنان برای گفتن نداشت و نمی‌توانست عزت و کرامت ما را خدشه دار کند؛ بنابراین این تهدید یعنی اینکه‌ای لبنانی‌ها، زندگی و حیات و آینده شما به دست ماست.
صفی الدین در پایان گفت: پاسخ ما این است، حیات و آینده لبنان به دست خدای متعال است که نعمت وجود را به ما داد و به ما در این کشور عزت داد و به لطف کسانی است که خون دادند و برای عزت و کرامت و وحدت و پیروزی این کشور فداکاری کردند.
گفتنی است
تنش‌ها بین ریاض و بیروت پس از اظهارات جورج قرداحی، وزیر اطلاع‌رسانی لبنان که اعلام کرده بود عربستان و امارات به یمن حمله کرده و جنبش انصارالله تنها از خود دفاع می‌کنند، افزایش یافته است و ساعاتی پیش، عربستان ضمن فراخواندن سفیر خود از لبنان، به سفیر لبنان ۴۸ ساعت مهلت داد تا ریاض را ترک کند؛ همچنین واردات تمامی کالا‌های لبنانی را نیز متوقف کرد.
دولت عربستان با صدور بیانیه‌ای در این باره مدعی شده است که، به منظور امنیت شهروندان با توجه به بی‌ثباتی فزاینده وضعیت امنیتی در لبنان، دولت پادشاهی ممنوعیت سفر شهروندان به لبنان اعلام می‌کند. ما به شهروندان لبنانی مقیم پادشاهی علاقه‌مندیم و آنچه ازسوی مقامات لبنانی صادر می‌شود را بیانگر مواضع جامعه لبنانی مقیم عربستان نمی‌دانیم.
بن فرحان، وزیر خارجه عربستان سعودی روز گذشته در سخنانی مدعی شد ریشه بحران کنونی در روابط با لبنان به هژمونی حزب الله در آنجا بازمی گردد.
فیصل بن فرحان، در سخنانی در گفتگو با خبرگزاری رویترز مدعی شد: معتقدم مسأله از اوضاع کنونی گسترده‌تر است. بر این باورم که دولت لبنان یا تشکیلات لبنان مهم است که مسیری رو به جلو تدوین کنند که لبنان را از ساختار سیاسی فعلی که هژمونی حزب‌الله را تقویت می‌کند، آزاد کند.»
  short_url/vdcaiyna.49n0i15kk4.html
bayanema.ir/vdcaiyna.49n0i15kk4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین