تاریخ انتشار : ۱۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۰
جالب است ۰
دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت: اگر دوستان نتوانند موانع را برطرف کنند، این مجوز حرفه‌ای باطل خواهد شد.
مجوز موقت سرخابی‌ها طی ۳ ماه باطل خواهد شد/ صالحی باید پاسخ‌گوی اتهامات به جامعۀ داوری باشد
به گزارش بیان ما؛ حسن کامرانی‌فر، دبیرکل فدراسیون فوتبال پیرامون اخذ مجوز حرفه‌ای نمایندگان فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: پس از این که کمیته بدوی رای خود را داد کمیته استیناف آن را بررسی کرد. به آن ها فرصت داده شده که موانعشان را برای اخذ مجوز حرفه‌ای برطرف کنند. فدراسیون فوتبال تازه کار خود را آغاز کرده و مدیران باشگاه و حتی وزارت ورزش هم تغییر کرده‌اند؛ عدم ثبات مدیریت باعث این مشکلات شده. حتی در نشستی که داشتیم، مدیریت باشگاه در جلسه گفت ما نمی‌دانستیم که برای گرفتن این مجوز باید چه کاری کنیم.
دبیرکل فدراسیون فوتبال عنوان داشت: مواردی هم مانند بحث سهام باشگاه‌ها صورت حساب مالی و ... مطرح شد. سه‌شنبه هم با مدیر عاملان باشگاه‌ها جلسه داریم تا در این باره صحبت کنیم. دیدید که زمانی که پرسپولیس فینالیست آسیا شد النصر شکایت کرد و هنوز هم پیگیر است؛ باید بررسی می‌کردیم.
 
وی در مورد مهلت سه ماهه به باشگاه‌ها بیان داشت: این موضوع نیاز به گفتن ندارد و باید جدی‌تر مسائل را پیگیری کنیم. خیلی از باشگاه‌ها به خاطر بدهی پنجره‌شان باز نشد و یا محدود باز شد. فدراسیون فوتبال مرحله به مرحله پیش می‌رود که مشکلات را برطرف کند. من نامه‌ای از ریاست جمهوری دیدم که دستور دادند که بحث خصوصی‌سازی و مشکلات آن برطرف شود. با این حال اگر دوستان نتوانند موانع را برطرف کنند این مجوز حرفه‌ای باطل خواهد شد. این فرصت به آنها داده شده و باید آنها سریع‌تر مشکلات را برطرف کنند.
 
کامرانی‌فر در  پاسخ به این پرسش که مشکل باشگاه‌ها برای گرفتن مجوز حرفه‌ای چه چیزی است، تصریح داشت: بحث حسابرسی، بحث سهام باشگاه‌ها، موارد دیگری هم وجود دارد که باید برطرف شود. اگر ما بگوییم به AFC رفتیم و یک شبه مشکل برطرف شد فکر می‌کنم کمی دور از واقعیت باشد. فدراسیون فوتبال تلاشش را می‌کند
 
 وی در مورد گلایه یحیی گل‌محمدی که گفته بود تنها پرسپولیس نمی‌تواند بازیکن خارجی جذب کند، اذعان داشت: یکی از موارد در گرفتن بازیکن خارجی این است باشگاه‌ها بدهی خارجی نداشته باشند. همچنین فدراسیون تاکید دارد باشگاهی که بدهی داخلی هم داشته باشد بازیکن خارجی نگیرد. این اختلاف وجود دارد. گل‌محمدی بداند باشگاه پرسپولیس یکی از بدهی‌هایش را پرداخت نکرده. چند وقتی است مدیر باشگاه تلاش می‌کند بدهی را پرداخت کند و چند روز هم ظاهرا زمان لازم است که پول به حساب بنشیند.
 
دبیرکل فدراسیون فوتبال در ادامه تأکید داشت: یک سری مقررات در جذب بازیکن واقعا مشکل دارد و برخی قراردادها در شرایط نابرابر انجام می‌شود. ما جلسات زیادی داشتیم که این قراردادها بین باشگاه و بازیکن طبق قوانین فیفا باشند. برخی که در فوتبال هستند قراردادهایی می‌بندند و پس از عقد قرارداد از تیم‌ها می‌روند و پول زیادی می‌گیرند. فدراسیون در تلاش است تا این گونه مشکلات را شاهد نباشد. بعضی قراردادها منصفانه نیست، این قراردادها به باشگاه‌ها هم کمک می‌کند. نباید باشگاه‌ها متضرر شوند؛ آنها ستون فوتبال ما هستند. امیدوارم ثبات مدیران بیشتر شود و هر کس مدیر می‌شود جوابگوی عملکردش باشد.
 
او درباره عملکرد موفق‌آمیز تیم فوتبال امید با هدایت مهدی مهدوی‌کیا ابراز داشت: تیم امید اتفاق خوبی را رقم زد. برنامه ریزی خوبی صورت گرفت و بازیکنان با پرواز چارتر به تاجیکستان رفتند. در آینده‌ای نزدیک این تیم در تورنمنت‌های خوبی شرکت خواهد کرد. مهدوی‌کیا زحمات زیادی می‌کشد و مطمئن هستیم اتفاقات خوبی در راه است. 
 
وی در مورد اعلام اسامی داوران بین‌المللی گفت: ما ریجیستر کردیم و به زودی اعلام می‌شوند.
 
کامرانی‌فر در واکنش به اظهارات وحید صالحی، داور بازنشسته در یک برنامه تلویزیونی مبنی بر فساد در  فوتبال نیز اظهار داشت: ضمن احترامی که قائل هستم، او مدت زیادی لباس داوری پوشید. ای کاش او زمانی که داور بود این حرف‌ها را مطرح می‌کرد. یک داوری که ۱۰ سال داور بوده، و چندین رییس کمیته و دپارتمان داوری دیده، اندازه انگشتان یک دست داوری نکرد. رفتار او غیر حرفه‌ای بود. من به صداقت و پاکی داوران قسم می‌خورم. داوران در سخت‌ترین شرایط به فوتبال ما کمک کردند.او باید به زودی جوابگوی صحبت‌هایش باشد.
short_url/vdchk-n6.23nqxdftt2.html
bayanema.ir/vdchk-n6.23nqxdftt2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین