تاریخ انتشار : ۱۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۵
جالب است ۰
منابع فاش کردند که سفیر عربستان در بیروت بعد از تشکیل دولت لبنان با اعلام نارضایتی ریاض از دولت میقاتی به شکل اختصاصی به نام «جورج قرداحی» اشاره کرده بود.
سفیر عربستان در بیروت: درهای عربستان به روی لبنان بسته است
به گزارش بیان ما؛ منابع لبنانی گزارش دادند که «ولید البخاری» سفیر عربستان در بیروت چند روز بعد از تشکیل دولت لبنان اعلام کرد که درهای عربستان به روی لبنانی‌ها بسته است.
این منابع به روزنامه الجمهوریه تأکید کردند که عربستان به هیچ وجه از دولت «نجیب میقاتی» نخست وزیر لبنان راضی نبود و از زمان تشکیل این دولت نتوانست با آن تعامل کند. ولید البخاری نیز چند روز بعد از تشکیل دولت جدید لبنان به ریاست نجیب میقاتی هجمه تندی ضد آن انجام داد.
به گفته منابع مذکور، سفیر عربستان در بیروت در حالی که برخلاف رفتارهای دیپلماتیک حتی تشکیل دولت لبنان را تبریک نیز نگفته بود در دیدار با برخی از شخصیت‌های لبنانی نزدیک به عربستان به بررسی زندگی‌نامه وزرای دولت لبنان پرداخته و گفته بود که ویژگی این وزرا با پستی که به آنها سپرده شده تطابق ندارد.

این منابع تصریح کردند: سفیر عربستان در دیدار با شخصیت‌های لبنانی اعلام کرده بود که دولت جدید لبنان نتوانست اعتماد ریاض را جلب کند و درهای عربستان به روی لبنان بسته بوده و لبنانی‌ها باید بدانند که سیاست «گدایی» دیگر قابل اجرا نیست.
نکته قابل توجه این است که در آن زمان ولید البخاری به شکل اختصاصی به نام «جورج قرداحی» وزیر رسانه لبنان به عنوان کسی که مورد تأیید «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه است، اشاره کرده بود.
جورج قرداحی طی یک مصاحبه تلویزیونی که در ماه آگوست (مردادماه) ضبط شده بود، اظهار داشت که انصارالله یمن در برابر حملات عربستان سعودی و امارات از خود دفاع می‌کند و متجاوزان باید دست از تجاوز خود در یمن بردارند.
این اظهارات درباره جنگ یمن سر و صدای زیادی به پا کرد و موجب واکنش تند ائتلاف متجاوز عربی ـ آمریکایی به یمن به سرکردگی عربستان و حامیان آن شد.
از نظر سعودی‌ها مشکل اصلی عربستان در لبنان اظهارات جورج قرداحی نیست؛ بلکه حزب‌الله و سلاح آن و حضور قدرتمند این جنبش در عرصه سیاسی لبنان است.
  short_url/vdcirqav.t1ayq2bcct.html
bayanema.ir/vdcirqav.t1ayq2bcct.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین