تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۱
جالب است ۰
تسهیلات ساخت مسکن موضوع طرح جهش تولید و تامین مسکن به منظور ساخت 1 میلیون واحد مسکونی در سال توسط بانک مرکزی به نظام بانکی ابلاغ شد.
تسهیلات جهش تولید مسکن به بانک‌ها ابلاغ شد
به گزارش بیان ما؛ بانک مرکزی در قالب نامه‌ای خطاب به مدیرعامل‌های بانک‌های کشور، سهمیهٔ بانکی و سقف فردی تسهیلات موضوع ساخت نهضت ملی مسکن را ابلاغ کرد.
بر مبنای جزئیات این نامه، سقف فردی تسهیلات موضوع قانون جهش تولید مسکن در تهران ۴۵۰ میلیون تومان، شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت ۴۰۰ میلیون تومان، مراکز استان ۳۵۰ میلیون تومان، سایر شهرهای کشور ۳۰۰ میلیون تومان و در روستا ۲۵۰ میلیون تومان تعیین شده است.
علاوه بر تعیین سقف فردی سهمیهٔ پرداختی هر بانک نیز در نامهٔ بانک مرکزی قید شده که در جدول ذیل قابل رویت است.

*دولت رئیسی یک گام دیگر به تحقق وعده ساخت 1 میلیون مسکن در سال نزدیک شد
نکتهٔ قابل توجه در نامهٔ بانک مرکزی دستور مربوط به ارائه عملکرد مرتبط با تسهیلات مذکور توسط بانک‌های عامل است. علاوه بر این در قانون جهش تولید و تامین مسکن، بانک‌های تخصصی از پرداخت تسهیلات ساخت مسکن موضوع این قانون معاف شده بودند اما بنابر سهمیه تعیین شده، بانک مرکزی برای این بانک‌ها نیز سهمیه در نظر گرفته است.
به گزارش فارس، پیش‌تر مجلس شورای اسلامی در قالب قانون جهش تولید مسکن و همچنین جز ده بند الف تبصرهٔ ۱۸ قانون بودجهٔ سال ۱۴۰۰ پرداخت ۳۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات ساخت مسکن به 1.2 میلیون نفر در سال را به نظام بانکی تکلیف کرده بود.
قانون جهش تولید مسکن به همراه قانون بودجه سال ۱۴۰۰ به دولت قبل ابلاغ شده بود اما اقدامات به منظور  اجرای این قانون در دولت روحانی پیگیری نشد. بر همین اساس پیگیری وزارت راه و شهرسازی با توجه به وعده مسکنی رئیس جمهور سبب شده تا مقدمات اجرای قوانین و رونق ساخت و ساز مسکن در کشور رونق گیرد.
پس از تلاش وزارت راه و شهرسازی برای تامین زمین نهضت ملی مسکن، این نامه می‌تواند گام نهایی فراهم کردن مقدمات ساخت 1 میلیون واحد مسکونی در سال تلقی شده و همه چیز برای تبدیل شدن کشور به یک کارگاه عمرانی و رونق اقتصاد مهیا شود.

  short_url/vdcc4sq4.2bq448laa2.html
bayanema.ir/vdcc4sq4.2bq448laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما