تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۹
جالب است ۰
سخنگوی سپاه پاسداران گفت: سیاست راهبردی جمهوری اسلامی این است که ضمن حفظ استقلال خود و پایبندی به شعار نه شرقی نه غربی بتواند بر اساس مقتضیات زمان تصمیم گیری کند.
آمریکای رو به افول، جمهوری اسلامی را به پیگیری سیاست شرقی متهم می‌کند/ ایرانِ مستقل با برقراری روابط راهبردی و استراتژیک درصدد تامین منافع ملی است
به گزارش بیان ما؛ سخنگوی سپاه پاسداران  گفت: سیاست راهبردی جمهوری اسلامی این است که ضمن حفظ استقلال خود و پایبندی به شعار نه شرقی نه غربی بتواند بر اساس مقتضیات زمان تصمیم گیری کند.
سردار رمضان شریف افزود: ایران بر مبنای شرایط انتخاب می کند که برقراری روابط راهبردی و استراتژیک با کدام کشورها می تواند منافع جمهوری اسلامی را بیشتر تامین کند و رفتار آمریکایی ها و اروپایی ها هم در ۴۰ سال گذشته علیه ایران مشخص بوده است.
 
وی اظهار داشت: آمریکا و اروپا به لحاظ اقتصادی، نظامی و دفاعی رو به افول هستند و هژمونی قبل را ندارند و طبیعی است که جمهوری اسلامی در تبیین سیاست و راهبرد جدید خود، توسعه روابط با چین و روسیه در دستور کار قرار دهد.
 
سردار شریف تصریح کرد: البته روابط مذکور هیچگونه منافاتی با سیاست نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی ندارد، اروپایی ها و آمریکایی ها از این جهت ناراحت هستند که رفتار آنها در طول سال های گذشته جز ایجاد نفرت در بین مردم ما چیزی به همراه نداشته است.
 
سخنگوی سپاه پاسداران در خاتمه خاطرنشان داشت: آمریکا و اروپا تلاش می کنند جمهوری اسلامی را به پیگیری سیاست شرقی و عدول از سیاست و استراتژی اصلی متهم کنند در حالی که چنین چیزی وجود ندارد.
  short_url/vdchkin6.23n6-dftt2.html
bayanema.ir/vdchkin6.23n6-dftt2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین