تاریخ انتشار : ۲۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۸
جالب است ۰
نخست وزیر و وزیر امور خارجه سابق قطر از نقش رژیم صهیونیستی و یک کشور عربی همچون امارات در کودتای سودان خبر داد.
خشم مقام اماراتی از فاش شدن نقش احتمالی ابوظبی در کودتای سودان
به گزارش بیان ما؛ به نقل از پایگاه خبری القدس العربی، اظهارات «حمد بن جاسم آل ثانی» نخست وزیر و وزیر امور خارجه سابق قطر درباره نقش رژیم صهیونیستی و یک کشور عربی دیگر در کودتای سودان، واکنش و خشم «انور قرقاش» مشاور دیپلماتیک رئیس امارات متحده عربی را برانگیخت.
به گزارش این پایگاه خبری، انور قرقاش بلافاصله پس از اظهارات حمد بن جاسم، در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: «هنگام خواندن توئیت او (حمد بن جاسم) دلم برایش سوخت. او پس از از دست دادن جایگاهش و تبدیل شدن به صدایی در گذشته که با فتنه‌ها و توطئه‌ها ارتباط دارد، به دنبال نقش آفرینی است. شیوه رفتاری او ادغام عجیبی از تناقضات است و با وجود همه جاه و مالی که دارد، از نعمت حکمت بی بهره است و سخن او فقط پژواکی است که به زور شنیده می‌شود».
ناظران معتقدند اظهارات مقام اماراتی، نقش ابوظبی را در تحولات سودان فاش ساخته و بیانگر حمایت این کشور از عبدالفتاح البرهان، فرمانده ارتش سودان و کودتای او علیه ساختار سیاسی قائم در این کشور است.
با وجود اینکه حمد بن جاسم در اظهارات خود درباره نقش یک کشور عربی در انقلاب سودان، صراحتاً به امارات اشاره نکرد اما توئیت قرقاش به منزله فاش ساختن نقش ابوظبی در تحولات خرطوم به شمار می‌رود.
به گفته منابع خبری، نخست وزیر و وزیر خارجه سابق قطر اخیراً در رشته توییت هایی اعلام کرد: اسرائیل و یک کشور عربی پشت کودتای اخیر سودان هستند و تحولات این کشور نتیجه برنامه ریزی مشترک، همکاری و هماهنگی تل آویو و یک کشور عربی است. متأسفانه این کشور عربی در محافل بین المللی ادعا می‌کرد سیاست‌هایش را تغییر داده است ولی اکنون فقط به اقتصاد و توسعه خود اهتمام دارد.
حمد بن جاسم به صورت مستقیم به این کشور عربی اشاره نکرد و افزود: هدف این اظهارات، انتقال اخبار برای فاش کردن این موضوع نیست بلکه هدف، تأکید بر ضرورت احترام به اراده ملت‌ها و حمایت از آن است.
بن جاسم همچنین در توییت دیگری نوشت: همگان باید بدانند سیاست‌ها و خواسته‌های خود را چه درست یا نادرست، بر دیگران تحمیل نکنند.
به گفته منابع سودانی، عبدالفتاح البرهان فرمانده ارتش سودان روز پنج شنبه در اقدامی یکجانبه از تشکیل شورای حاکمیتی جدید سودان و ریاست خود بر آن خبر داد.
  short_url/vdch-6n6.23n66dftt2.html
bayanema.ir/vdch-6n6.23n66dftt2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین