تاریخ انتشار : ۲۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۴
جالب است ۰
معاون اول رئیس جمهور گفت: منازل تخریب شده در مناطق زلزله زده هرمزگان تا قبل از زمستان بازسازی می شوند.
منازل آسیب دیده باید قبل از زمستان بازسازی شوند/ تخریب ۳۰ تا ۸۰ درصدی منازل روستایی
به گزارش بیان ما ؛ محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور در نشست ستاد بحران استانداری هرمزگان گفت: منازل روستایی در مناطق زلزله زده هرمزگان حدود ۳۰ تا ۸۰ درصد تخریب شده اند که برخی نیاز به نوسازی و بازسازی دارند و به زودی این کار انجام خواهد شد.
او گفت:پوشش مخابراتی باید هر چه سریع تر در این مناطق برقرار شود و نیاز به همکاری نیروهای بسیج و سپاه در برطرف کردن مشکلات مردم  مناطق زلزله زده داریم که همکاری خوبی هم تا کنون شده است.

معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد: از مردم تقاضا داریم در منازل تخریب شده حضور نداشته باشند، چون ممکن است وقوع پس لرزه‌ها حادثه ساز شود و نیروی انتظامی ، بسیج و سپاه هم باید مانع از ورود مردم به خانه‌های تخریبی شوند.
او افزود: بعضی از این روستاها معمولا در معرض گسل هستند که بحث راهداری را باید همان نقطه راه اندازی کرد . 
مخبر با بیان اینکه بخشی از پل ها از بین رفته که به سرعت بازسازی می شوند ، گفت: با توجه به اینکه مدارس در این مناطق حضوری و تعداد دانش آموزان نیز کم است باید هر چه سریعتر نوسازی مدارس انجام شود .
محمد مخبر به همراه وزرای نیرو و بهداشت و درمان و آموزش پزشکی ساعت ۲۳:۳۰ دیشب وارد بندرعباس شد و بلافاصله به بخش فین، کانون دو زمین لرزه شدید روز گذشته بندرعباس سفر کرد. short_url/vdcc4xq4.2bqo48laa2.html
bayanema.ir/vdcc4xq4.2bqo48laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما