تاریخ انتشار : ۲۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۳
جالب است ۰
معاون سخنگوی دبیر کل سازمان ملل:

آمریکا مسئول قتل ده‌ها سوری در دیرالزور است

یک مقام سازمان ملل متحد نیرو‌های اشغالگر آمریکایی را مسئول قتل ده‌ها شهروند غیر نظامی سوریه در روستای «الباغوز» در حومه «دیرالزور» در سال ۲۰۱۹ دانست.
آمریکا مسئول قتل ده‌ها سوری در دیرالزور است
به گزارش بیان ما؛ خبرگزاری سوریه (سانا) امروز (دوشنبه) نوشت: «فرحان حق» معاون سخنگوی دبیر کل سازمان ملل متحد در واکنش به آنچه روزنامه «نیویورک تایمز» درباره حملات هوایی آمریکا در سوریه که منجر به کشته شدن ده‌ها شهروند غیر نظامی سوریه شد، منتشر کرد، به خبرگزاری «نوووستی» روسیه گفت که آمریکا باید مسئولیت کار‌هایی که منجر به قتل شهروندان غیر نظامی می‌شود را برعهده بگیرد.

روزنامه «نیویورک تایمز» دیروز در گزارشی فاش کرد که ارتش اشغالگر آمریکا بصورت عمدی جنایتی که در سال ۲۰۱۹ علیه شهروندان سوری مرتکب شده بود و باعث کشته شدن ۶۴ زن و کودک شد را پنهان کرد.

این روزنامه با اشاره به اینکه دو حمله هوایی پی در پی که توسط هواپیما‌های آمریکایی در نزدیکی روستای «الباغوز» در حومه «دیرالزور» انجام شد به دستور واحد ویژه عملیات سری آمریکا اجرا شده است، اضافه کرد که این یک جنایت جنگی احتمالی است.

ائتلاف موسوم به ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا که خارج از شورای امنیت شکل گرفته است، از زمان تشکیل خود در آگوست ۲۰۱۴ با بمباران مناطق مسکونی در حومه «حلب»، «دیرالزور»، «رقه» و» حسکه» ده‌ها قتل عام علیه مردم سوریه انجام داده است.

این ائتلاف غیر قانونی همچنین به بهانه مبارزه با گروه تروریستی «داعش» که حقایق و داده‌های اطلاعاتی ارتباط نزدیک بین این ائتلاف و گروه تروریستی داعش با هدف، تضعیف ارتش سوریه و از بین بردن جوامع مسکونی در منطقه شرق سوریه را تایید می‌کند، زیرساخت‌های این کشور را تخریب کرده است.

با شکست گروه تروریستی داعش به عنوان بازوی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال ۱۳۹۶، نیرو‌های آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه و ادامه کشتار مردم این کشور کردند.

طی سال‌های اخیر آمریکا در منطقه غرب آسیا به ویژه در سوریه بلای جان مردم و سارق منابع نفتی آن‌ها شده است، اقدامی که پیش از این گروهک تروریستی داعش انجام داده است.

دولت سوریه بار‌ها تأکید کرده است که این شبه‌نظامیان و آمریکایی‌ها در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند و به حضور غیر قانونی آنان پایان خواهد داد. short_url/vdca66na.49nou15kk4.html
bayanema.ir/vdca66na.49nou15kk4.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین