تاریخ انتشار : ۲۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۴
جالب است ۰
استاندار شبوه یمن با اشاره به اینکه امارات شبه‌نظامیان مخالف دولت در یمن تشکیل داده است، گفت که ۹۰ هزار مزدور اماراتی در سراسر یمن حضور دارند.
حضور ۹۰ هزار مزدور اماراتی در سراسر یمن با حقوق
به گزارش بیان ما؛ «محمد صالح بن عدیو» استاندار شبوه یمن گفت که امارات شبه‌نظامیان مخالف دولت در یمن تشکیل داده و ۹۰ هزار مزدور در سراسر یمن حقوق ماهیانه از ابوظبی دریافت می‌کنند.

بن عدیو افزود که امارات این شبه‌نظامیان را تشکیل داده که وابسته به دولت نبوده و تحت امر آن نیستند بلکه تشکیلات موازی هستند که تاکنون چند بار با دولت وارد جنگ و درگیری شده است و حملات و ترور‌هایی را انجام داده‌اند.

وی گفت که این تشکیلات تحت حمایت مالی امارات است و ۹۰ هزار مزدور در یمن حقوق ماهیانه از امارات دریافت می‌کنند و این شبه‌نظامیان در سراسر یمن از المهره گرفته تا حضرموت، شبوه، أبین، عدن، تعز و ساحل غربی حضور دارند.

بنابر گزارش وبگاه «الخلیج اونلاین» استاندار شبوه همچنین گفت که این افراد کارمند دولت نیستند بلکه مزدورانی هستند که با یک دولت بیگانه همکاری می‌کنند و این شبه‌نظامیان وابسته به وزارت دفاع و وزارت کشور یمن نیستند.

بن عدیو پیشتر نیز امارات را به نقض توافقنامه ریاض امضا شده بین دولت مستعفی یمن و شورای انتقالی جنوب یمن متهم کرده بود. short_url/vdcb58bw.rhb95piuur.html
bayanema.ir/vdcb58bw.rhb95piuur.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین