تاریخ انتشار : ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۲
جالب است ۰
جو بایدن و شی جین پینگ در حالی در یک دیدار مجازی با یکدیگر گفتگو می‌کنند که تنش‌های سیاسی میان دو کشور به اوج خود رسیده است.
دیدار مجازی روسای جمهور آمریکا و چین/ بایدن: نمی‌خواهیم رقابت میان دو کشور منجر به تنش شود
به گزارش بیان ما؛  به نقل از خبرگزاری رویترز، جو بایدن، رییس جمهور آمریکا و شی جین پینگ، همتای چینی خود برای کاهش تنش ها و گفتگو درباره اختلافات میان دو طرف اقدام به برگزاری یک نشست مجازی کردند. این نشست با موضوعاتی، چون بحث حقوق بشر و مسائل امنیتی آغاز شده است.
شی جین پینگ در شروع این دیدار بایدن را دوست قدیمی خود نامید و گفت هر دو طرف باید سطح ارتباطات و همکاری‌های خود را برای حل چالش‌های پیشرو تقویت کنند.
رییس جمهور آمریکا نیز تاکید کرد: دو کشور باید اطمینان حاصل کنند روابط آن‌ها در نهایت به درگیری و چالش‌های جدی مبدل نمی‌شود.
شی در ادامه قول داد که به نگرانی‌های واشنگتن از جمله موضوع حقوق بشر و سایر مسائل در هند و اقیانوس آرام رسیدگی کند.
این مذاکرات که ساعاتی پیش آغاز شده با هدف فشار بر پکن برای رعایت قوانین بین المللی در مورد مسائل تجاری و امنیتی برگزار می‌شود. هر دو طرف امیدوارند این مذاکرات بتواند بخشی از اختلافات این روز‌ها میان واشنگتن و پکن را حل و فصل کند.
آمریکا و چین این روز‌ها بر سر برخی مسائل از جمله منشاء ویروس کرونا، قوانین و مقررات تجارت و رقابت بین الملل، گسترش سلاح‌های هسته‌ای توسط پکن و افزایش فشار بر تایوان با یکدیگر اختلاف نظر دارند.
  short_url/vdci5zav.t1a3y2bcct.html
bayanema.ir/vdci5zav.t1a3y2bcct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین