تاریخ انتشار : ۲۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۶
جالب است ۰
با پایان یافتن دور گروهی حالا باید منتظر پلی آف انتخابی جام جهانی در منطقه اروپا باشیم. یک مسیر جهنمی که شاید یکی دو تیم بزرگ را قربانی خود کند. پلی‌آف امسال با هر چه در گذشته به یاد داریم متفاوت است.
جهنمی به نام پلی‌آف؛ شروع کابوس‌های رونالدو
به گزارش بیان ما؛ شب گذشته دور گروهی انتخابی جام جهانی 2022 در منطقه اروپا به اتمام رسید و 10 تیم صدرنشین مجوز صعود به این تورنمنت را پیدا کردند و 10 تیم دوم به علاوه دو تیمی که در لیگ ملت های اروپا بیشترین امتیازات را کسب کرده بودند ولی نتوانستند راهی نیمه نهایی شوند راهی پلی آف شدند. 
با پایان این مرحله، صعود 10 تیم صربستان، اسپانیا، سوئیس، فرانسه، بلژیک، دانمارک، هلند، کرواسی، انگلیس و آلمان قطعی شد.
 
 

 
12 تیم هم در مرحله پلی آف حضور خواهند داشت که 10 تیم از مرحله گروهی راهی این مرحله شدند و دو تیم اتریش و جمهوری چک هم از لیگ ملت های اروپا حضور خواهند داشت.
پرتغال، سوئد، ایتالیا، ولز، جمهوری چک، اسکاتلند، اتریش، ترکیه، روسیه، لهستان و مقدونیه شمالی تیم های دیگر پلی آف هستند.
 
بر این اساس به دلیل داشتن امتیازات بالاتر(بدون در نظر گرفتن نتایج برابر تیم های آخر گروه) در سید اول پرتغال، ایتالیا، اسکاتلند، روسیه، سوئد، ولز حضور دارند و در سید دوم ترکیه، ، لهستان، مقدونیه شمالی، اوکراین، اتریش (سهمیه لیگ‌ ملت‌ها) و جمهوری چک (سهمیه لیگ ملت‌ها) قرار گرفته اند.
برخلاف ادوار گذشته دیدار رفت و برگشت برای تیم ها برگزار نخواهد شد و تیم های حاضر در این مرحله در 3 گروه 4 تیمی به رقابت می پردازند و تیم صدرنشین راهی جام جهانی خواهد شد.
 
 

 
 
در هر گروه، مسابقات به شکل چهارجانبه حذفی و با تک بازی برگزار می شود. تیم های پیروز تک بازی نیمه نهایی در گروه های سه گانه، راهی فینال تک حذفی می شوند و هر تیمی که فینال را ببرد، به جام جهانی 2022 راه می یابد. این اولین باری است که پلی آف اروپا با چنین فرمت پیچیده ای برگزار می شود. 
تیم های سید یک در بازی نیمه نهایی میزبان هستند ولی برای تعیین میزبان بازی فینال قرعه کشی صورت خواهد گرفت.
 
 

 
 
پلی آف مسیر A از دو نیمه نهایی بازی شماره یک و بازی شماره دو تشکیل شده که برنده این بازی ها به فینال A می رسند. پلی آف مسیر B از دو نیمه نهایی بازی شماره سه و بازی شماره چهار تشکیل شده که برنده این بازی ها به فینال B راه می یابند و پلی آف مسیر C نیز از دو نیمه نهایی بازی شماره پنج و بازی شماره شش تشکیل شده که برنده شان به فینال C می رسد. برنده هر فینال نیز راهی جام جهانی خواهد شد.
قرعه کشی پلی آف جام جهانی 2022 در قاره اروپا، روز 26 نوامبر 2021 (5 آذر 1400) ساعت 19:30 به وقت تهران در زوریخ سوئیس برگزار می شود و 12 تیم راه یافته، حریفان خود را می شناسند. نیمه نهایی ها در روزهای 4 و 5 فروردین 1401 و فینال ها در روزهای 8 و 9 فروردین 1401 برگزار خواهند شد. 
 
 

 
 
حضور تیم های بزرگی چون پرتغال، لهستان و ایتالیا در پلی آف و هم گروهی شان ممکن است باعث غیبت یک تیم بزرگ در جام جهانی شود. باید منتظر قرعه کشی ماند و این مسیر جهنمی را تعقیب کرد.
  short_url/vdcf0mdc.w6d1jagiiw.html
bayanema.ir/vdcf0mdc.w6d1jagiiw.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین