تاریخ انتشار : ۲۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۹
جالب است ۰
وزیر بهداشت با بیان اینکه "ایران در حال تغییر از کشور جوان به پیر است" گفت: در راستای جوان‌سازی جمعیت کشور نخستین اقدام قرار دادن هزینه ناباروری در تعهدات خدمات بیمه است.
هزینه ناباروری باید در تعهدات خدمات بیمه قرار گیرد
به گزارش بیان ما؛  بهرام عین‌اللهی در حاشیه جلسه شورای اداری شهرستان طارم در جمع خبرنگاران با ابراز نگرانی از شیوع موج ششم کرونا در کشور اظهار داشت: در کشور‌های آمریکایی، اروپایی شاهد اوج‌گیری کرونا و موج ششم هستیم بنابراین نباید عادی انگاری کنیم و پروتکل‌های بهداشتی را کنار بگذاریم.
وی با بیان اینکه تا حال حاضر قریب به 84 درصد گروه هدف که جمعیتی بالغ بر 67 میلیون نفر را شامل می‌شود دوز نخست واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند افزود: 68 درصد مردم در کشور نیز هر دو دوز را دریافت کرده‌اند که البته امید می‌رود با همکاری مردم این رقم تا چند هفته آینده به بیش از 80 درصد برسد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه ستاد کرونا در خصوص افرادی که تاکنون واکسن کرونا تزریق نکرده‌اند تصمیم‌گیری می‌کند، گفت: ستاد کرونا بر این امر اعتقاد دارد که باید قرنطینه هوشمند در کشور انجام شود تا افرادی که واکسن نمی‌زنند در تجمعات حضور نیابند چرا که مهم‌ترین قدم و موثرین راه در مقابله با کرونا واکسیناسیون است که توانسته در کاهش مرگ و میر نیز موثر واقع شود.

وی با تاکید بر اینکه مدت زیادی با کرونا زندگی خواهیم کرد، عنوان کرد: مردم نباید در رعایت پروتکل‌های بهداشتی کوتاهی کنند و ساده انگاری کنند.
عین‌اللهی در پایان با اشاره به اینکه بحث جمعیت جزء مهم‌ترین مباحث در کشور است، گفت: کشور جوان و شاداب ایران در حال حرکت به سمت کشور پیر است و در حال حاضر نیز 12 درصد مردم کشور مسن هستند و اگر روال به همین ترتیب ادامه دار باشد این رقم به 30 درصد افزایش خواهد یافت. اما باید تلاش شود تا گام‌های مفید، موثر در این راستا برداشته شود و اولین اقدام نیز قرار دادن هزینه ناباروری در تعهدات بیمه‌ای است.
  short_url/vdcc40q4.2bqo08laa2.html
bayanema.ir/vdcc40q4.2bqo08laa2.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین