تاریخ انتشار : ۲۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۳
جالب است ۰
عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: برای اصلاح فساد باید سازوکار ارز ۴۲۰۰ تومانی اصلاح شود و پول به جای اینکه به رانت‌خواران برسد ، باید در انتهای زنجیره به مصرف کنندگان برسد.
ارز ۲ نرخی منشا فساد است/ سازوکار ارز ۴۲۰۰ تومانی اصلاح شود
به گزارش بیان ما؛  بهروز محبی نجم‌آبادی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی  با اشاره به موضوع حذف ارز 4200 تومانی، اظهار داشت: ارز دو نرخی در هر جایی منشأ فساد و رانت است و متأسفانه در هیچ جا از دنیا ارز دو یا چند نرخی وجود ندارد.
وی افزود: برای اصلاح فساد باید سازوکار ارز 4200 تومانی اصلاح شود و پول به جای اینکه به دلالان و رانت خواران برسد، باید در انتهای زنجیره به مصرف کنندگان برسد.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: از سوی دیگر، پرداخت یارانه نقدی به دهک‌های پایین جامعه در این زمینه، در جهت جبران قدرت خرید مردم بسیار اهمیت دارد تا آنها تحت فشار اقتصادی قرار نگیرند؛ مردم باید مابه‌التفاوت مربوط به ارز را به صورت مستقیم و به شکل یارانه دریافت کنند.
محبی با تاکید بر اینکه ارز 4200 تومانی باید حذف شود، گفت: مجلس نیز گرایش به حذف ارز دولتی دارد و این یک روش کاملا علمی و منطقی است اما باید مراقب باشیم مردم به ویژه دهک‌های پایین از این موضوع خصوصا در زمینه تهیه برخی از کالاها مانند دارو و برخی از کالا‌های اساسی دچار دردسر نشوند.
نماینده سبزوار در مجلس ادامه داد: البته ارز 4200تومانی دارو تا پایان سال جاری حذف نخواهد شد و کماکان ارز دولتی به دارو اختصاص می‌یابد.
محبی با بیان اینکه حذف ارز دولتی برای دارو نسبت به کالا‌های دیگر تفاوت‌هایی دارد، افزود: دارو با جان و سلامتی مردم در ارتباط است و حذف ناگهانی آن بدون اینکه زیرساخت‌ها فراهم باشد به مردم و بیماران آسیب می‌‌زند.
به گزارش تسنیم: نمایندگان در جلسه علنی روز گذشته با فوریت بررسی لایحه تأمین مطمئن کالاهای اساسی، نهاده‌های دامی، دارو و تجهیزات پزشکی و سیاست‌های جبرانی برای حمایت از معیشت اقشار آسیب‌پذیر مخالفت کردند لذا طرح مذکور به صورت عادی رسیدگی خواهد شد.
  short_url/vdcdjo0j.yt0nk6a22y.html
bayanema.ir/vdcdjo0j.yt0nk6a22y.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین